Zavřít reklamu

Adam’s Venture: Origins – Recenze

Adam’s Venture: Origins bohužel není tím remakem, jaký bychom si představovali.

27. 4. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Adam’s Venture: Origins dokáže zaujmout svými screenshoty a videi. Hra je dostupná za poměrně vysokou cenu, a tak jsme chtěli zjisitit, zda opravdu stojí za zakoupení. Ačkoliv se jedná o zajímavý koncept, realita je bohužel trochu jinde.

Adam's Venture: Origins_20160420154733

Počátek? Prequel? Nebo remake?

Origins, ačkoliv to název evokuje, není žádný počátek ani prequel, ale pouhý remake původní hry. Ta vycházela po epizodách od roku 2009 až do 2012. Souhrnně pak nese název Adam´s Venture: Chronicles. Už tehdy se jednalo o lacinější pokus, alá Indiana Jones či Uncharted, bohužel remake trápí stejné neduhy, jako tomu bylo u původní verze.

Adam's Venture: Origins_20160420154341

Příběh je zde velice jednoduchý. Adam Venture, díky poznatkům svého otce, bude pátrat po takzvaném Ráji, v němž byli Adam a Eva. Shodou okolností mu na jeho cestě bude pomáhat sličná Eveline. To je zhruba v kostce vše. Děj vás zavede do různých lokací po světě.

Adam's Venture: Origins_20160420162004

Hádanky jsou tu vším

Ačkoliv to tak možná vypadá, tak Adam Venture není žádný Nathan Drake nebo Lara Croft. Zbraní se tu tedy nedočkáte. Na žádný boj během ry nedojde. Je to čistá adventura, v níž skáčete, běháte a také řešíte hádanky. Hádanky jsou zde důležitou součástí.

Adam's Venture: Origins_20160420221201

Co se titulu nedá upřít, tak to jsou povedené hádanky. Zpočátku jsou vcelku jednoduché a nijak vás nezastaví. Po půlce hry jsou však některé, které vás trochu potrápí, bohužel byly také dvě, u nichž jsem nepochopil jejich smysl a v podstatě jsem musel zkoušet různé kombinace. Každopádně za hádanky určitě dávám palec nahoru.

Adam's Venture: Origins_20160421111049

Jak jsem již zmiňoval, ve hře nelze konfrontovat vaše nepřátele, a tak vždy vymýšlíte pouze postup takový, abyste se jim vyhnuli. Dochází tak k tomu, že se dostanete do stealth pasáží. Ty ale fungují občas dost podivně a vaši nepřátelé se občas chovají jako naprostí retardi. Mnohdy se tedy prozradíte i při nejvyšší opatrnosti. Adam sebou nosí ještě hák, díky kterému se dostává na nedostupná místa a překonává jím různé propasti.

Adam's Venture: Origins_20160420123456

Zpracování je opravdu zastaralé

Co na titulu nejvíce zklame, tak to je technická stránka. Pravda, na první pohled hra vypadá naprosto úchvatně. Má skvělé efekty, pěkné nasvětlování a dobře zvolený engine. Původně vše běželo na Unreal Enginu 3, nyní hru pohání Unity 5. Bohužel prvotní nadšení rychle přejde. Záhy zjistíte, že textury jsou poměrně zastaralé a katastrofální je například pohyb postav. Mnohdy se zasekávají, občas je problém i s Adamem někam vylézt a to není příliš dobré.

Adam's Venture: Origins_20160420223145

Společně s tím jsou tu prkenné animace a mnohdy nepříliš povedený dabing postav. Hru lze projít za nějakých 6-8 hodin, což také není příliš mnoho. Zvláštní také je, že téměř na první dohrání se mi podařilo získat i platinovou trofej.

Adam’s Venture: Origins je bohužel titul, který toho moc nenabízí. Autoři mají nastavenou cenu pro konzolové verze velmi vysoko, ta ale neodpovídá obsahu hry. Za mě velké zklamání a promarněná šance. Takto jde o velmi podprůměrný titul z béčkové produkce, a to je velká škoda.

Adam´s Venture: Origins neobsahuje žádnou formu české lokalizace

Klady

- hádanky

Zápory

- nehorázná cena
- zpracování
- herní doba
- plytká hratelnost

Hodnocení: 50%