Zavřít reklamu

Kteří známí sportovci si rádi zahrají nějakou počítačovou hru?

Jaké hry hrají známí sportovci?

4. 3. 2016    

Věrný Messi, oldschoolový LeBron James a milovník střílení Phelps

Každý z nás určitě proseděl pěkných pár hodin u nějaké počítačové či konzolové sportovní hry. Přece: kdo by se nechtěl vžít do kůže známých fotbalových, hokejových, basketbalových a kdovíjakých dalších hvězd? Není to krása, když si na fotbalovém hřišti můžete povodit soupeře za nos jako Lionel Messi, ale navíc v pohodlném křesle? Nebo usednout do závodního monopostu a jako Lewis Hamilton se prohánět v ulicích Monaka a vyhrávat body do poháru konstruktérů formule 1? Co si ale mají zahrát Hamilton, Messi a ostatní, kteří přesně tyto situace mají na denním pořádku a v popisu práce? U jakých her relaxují ty největší sportovní hvězdy? Zůstávají věrní svému sportu nebo se raději pustí do něčeho úplně neznámého?

Prakticky každý sport už má i svoje počítačové zpracování, u fotbalu, hokeje, amerického fotbalu, golfu nebo závodů aut to není zase tak překvapivé, vzhledem k divácké základně a jejich celosvětové oblíbenosti. Věděli jste ale, že si už můžete i zahrát curling nebo vyzkoušet plavecké závody? Hru Michael Phelps: Push the Limit si můžete vyzkoušet na konzoli Xbox 360 (bez senzoru Kinect se neobejdete). Její tváří je samozřejmě fenomenální Američan Michael Phelps, který ji v rámci propagace určitě okusil i na vlastní kůži. Možná byste předpokládali, že od té doby ve volných chvílích usedá k televizi a ukazuje soupeřům záda (tedy v případě plavců spíše nohy) stejně jako v reálu. Omyl! Sám přiznává, že je vášnivým vyznavače stříleček. U svého nejoblíbenějšího kousku Call of Duty je prý schopen strávit až 30 hodin týdně, což už je tedy pořádná porce.

Lidský Messi

Fotbaloví příznivci se rádi pouští do počítačových klání ve hře FIFA s jejich oblíbenými týmy a hráči. Ti z vás, kteří si někdy vyzkoušeli měření sil s ostatními hráči online, se možná už poměřili i s držitelem čtyř Zlatých míčů v řadě Lionelem Messim a třeba o tom ani nevěděli! Hvězdný Messi přiznává, že se hrozně rád na sítích objevuje „natajno“, aby ostatní nevěděli, že je to on, a hraje proti komukoli, koho zrovna v digitálním fotbalovém světě potká. Stejně jako Phelps je i Messi tváří počítačové hry, v jeho případě nemůže jít o nic jiného než fotbal, konkrétně o FIFU 2013, ale oproti americkému vodnímu živlu zůstává Messi i v počítačovém světě věrný svému sportu, na FIFU nedá dopustit. Přiznává také, že pokud od někoho při online zápase dostává na frak (na což v životě není moc zvyklý), tak je schopný v rozčilení i vypnout internetové připojení. No, kdo z nás to někdy neudělal, že…

Basketbalový mág LeBron James se zase vyžívá v úplně jiném žánru – bojových hrách. Mimo své výkony na hřišti se proslavil i tím, že má fotografickou paměť. Tu využívá mimo jiné i při hraní bojovky Shaq Fu z devadesátých let (její tváří byla jiná hvězda NBA, Shaquille O’Neal, přezdívaný Shaq, který společně s týmem vývojářů chystá i remake Shaq-Fu: A Legend Reborn). Naučit se nazpaměť všechny možné kombinace pohybů pro něj bylo díky jeho paměti maličkostí, takže v Shaq Fu porazí prakticky každého, což si také náležitě užívá. Jeho přátelé si neustále stěžují, že svou paměť uplatňuje i u hraní série Madden. „Pokud jste proti němu už někdy hráli, rozhodně si bude pamatovat, jaký tým a jakou strategii jste zvolili a připraví se na to, takže je pak hrozně těžké ho porazit, prakticky předem ví, co uděláte,“ prozradil jeho dlouholetý kamarád Brandon Weems.