Zavřít reklamu

Stav Final Fantasy: Realm Reborn po 2 letech

Dlouho očekávaný datadisk Heavensward dorazil. Je nyní ideální doba začít hrát Realm Reborn?

2. 8. 2015    

V červnu jsme se dočkali dlouho očekávaného rozšíření Final Fantasy: Realm Reborn – Heavensward, na jehož recenzi usilovně pracujeme. Pojďme si zatím shrnout, jak se původní hra od vydání vyvinula a zda je nyní ten nejlepší čas pro nové hráče naskočit na „No Life MMORPG Train“.

Pro nové hráče – je ideální doba začít s Realm Reborn?

Abych byl upřímný, stejně tak dobrá jako byla před 3 měsíci či při vydání Realm Reborn. Pravdou je, že Heavensward novým hráčům nenabízí prakticky žádný obsah. Abyste mohli datadisk hrát, musíte nejdříve dokončit hlavní příběhovou linii a až skrz příběh se dostat do nových oblastí, ve kterých již přístup k novému obsahu máte.  Toto však neznamená, že byste se do hry neměli pustit. Expanze vznikají většinou za účelem přilákání nových hráčů a pomáhají smazat rozdíly mezi zkušenými veterány a právě začínajícími hráči. Realm Reborn navíc dokázal něco dříve nemyslitelného, představil MMORPG žánr na konzolích, navíc se systémem předplatného, od kterého je mnoho jiných tvůrců nuceno ustopit a přistopit na nyní běžnější F2P model. Realm Reborn je ke všemu jedním z nejpřístupnějším MMORPG, které jsem kdy hrál. Z řady například vybočuje obrovským kladem na příběh, takže všichni, co mají rádi poutavý příběh, si přijdou na své. Pro ostatní, kteří chtěli někdy nějakou tu MMORPG zkusit se jedná o ideální titul s pořádnou dávkou obsahu jak pro občasné, tak hardcore hráče.

Pro navracející se hráče…

Pokud se chcete co nejdříve vrhnout na endgame, tak vás zklamu. Ostatní však budou nadšeni z obsahu, který byl do hry během jejich inaktivity přidán, spolu s příběhovým finále, které je vskutku spektakulární. Přibylo nespočet dalších Story Questů, které vás provedou přes nové dungeony, boje s bohy a příběhové mise až po váš příjezd do Ishgardu, kde Heavensward doopravdy začíná. Dávka příběhu která s každým patchem přibyla je vskutku tučná, takže se připravte na přibližně týden hraní, než se budete moci nabažit krásou nových lokací. Dobrou zprávou je, že jakmile aktivujete váš datadisk, limit pro vaši úroveň je zrušen a můžete vesele usilovat o novou maximální úroveň 60. Mými  osobním favority jsou nové dungeony s názvem Snowcloak a Keeper of the Lake. I když nejsou příliš velkou výzvou, tak Snowcloak soundtrack je absolutní špičkou a je „chilled“ ve všech ohledech. Keeper of the Lake představuje zajímavé boss mechaniky ale obsah je opět zaměřen na běžné hráče a nepředstavuje velkou výzvu.

The Manderville Gold Saucer

Tahle oblast byla představena v patchi 2.51 a jedná se o jeden z nejlepších videoherních lunaparků, které jsem měl tu čest navštivit. Můžete závodit na chocobech proti ostatním hráčům, hrát karetní hru Triple Triad nebo se účastnit loterie. Za účast ve všech těchto aktivitách získáváte speciální měnu, za kterou můžete dále trénovat svého chocoba na závody, pořizovat vybavení či lepší karty do svého Triple Triad balíčku a následně s ním hrát proti dalším NPC či opravdovým hráčům. Dále jsou zde unikátní questy a mnohem víc!

Zodiac zbraně

Snem každého správného Realmrebornisty je pořádná zbraň. Na začátku to byl Relic a tzv. Atma. Postupem časů však vývojáři přidávali nové questy a možnosti, jak tuto legendární zbraň vylepšovat a tunit. Questy přitom charakterizuje jejich časová náročnost. Dobrou zprávou tedy může pro vracející se hráče být zvýšení dropů některých předmětů, které vám pomohou tuto zbraň snů získat.