Zavřít reklamu

Sony – E3 konference

Shrnutí E3 konference, kterou pořádala společnost Sony.

20. 6. 2015    

Sony se v posledních letech podařilo na E3 vždy přijít s něčím zajímavým, co by hráče opravdu potěšilo. Mělo smysl se letos těšit na tiskovou konferenci této společnosti? Nebo šlo jen o plané řeči o tom, jak skvělá konference bude? Pojďme si shrnout, co letos Playstation přinesl.

The Last Guardian

Spekulace probíhaly internetem a šuškalo se o tom dlouhá léta, nicméně až letos jsme se dočkali. Poté co v roce 2009 Sony oznámila hru The Last Guardian, tak se po ní na dlouhá léta slehla zem a v jednu chvíli se mělo za to, že vývoj hry skončil. Na vině byly technické potíže, které nedovolovaly hru dokončit na PS3. Poté co tedy vývoj postupoval pomalu, se Sony rozhodla hru přepracovat na PS4. A podařilo se. The Last Guardian byl prezentován na samém začátku konference a bylo předvedeno hratelné demo. Příběhově by se mělo jednat o dobrodružství malého chlapce, který má svého zvířecího přítele. Hra se stylem podobá hrám ICO či Shadow of the Collosus. Režisérem hry i nadále zůstává Fumito Ueda.

The Last Guardian vyjde v roce 2016.

Horizon: Zero Dawn

Studio Guerilla Games po dlouhé době konečně ukázalo svou dlouho spekulovanou hru Horizon. Horion: Zero Dawn je akční RPG hra, která se odehrává v našem světě poté, co došlo ke zkáze civilizace a po krajině se nyní prochází podivná stvoření, roboti a zbytky lidského pokolení. V hratelné ukázce byla dívka, která efektně ovládá luk a svým zjevem trochu připomíná Divoké z Game of Thrones. Ve hře bude důležitý lov kvůli přežití a v případě prozrazení bude třeba bojovat s roboty. Více se o hře dovíme později.

Horizon: Zero Dawn je v plánu v roce 2016.

Dreams

Dalším z řady first-party studií bylo na řadě Media Molecule. Ti se vytasili prozatím spíše s nenápadným konceptem a tím je hra nazvaná Dreams. Media Molecule opět ukazují, jak neuvěřitelně kreativní dokáží být. Dreams zatím těžko popisovat. Hra vám nabídne možnosti, že budete moci tvořit své sny a následně je sdílet a rozpohybovat.

Dreams zatím nemá pevné datum vydání, náš odhad je na rok 2017.

Final Fantasy

Dalšími zajímavými exkluzivitami pro Playstation byly oznámeny nové přírůstky do Final Fantasy univerza. World of Final Fantasy bude menší hříčkou pro Playstation 4 a Playstation Vita. Přesnější informace budou teprve zveřejněny.

World of Final Fantasy nemá datum vydání stanovené. Zřejmě se jej dočkáme příští rok.

Velkým šokem pro většinu fanoušků Final Fantasy bylo nečekané oznámení remaku hry Final Fantasy VII pro Playstation 4. Fanoušky milovaný díl této ságy se dočká nejen již oznámeného remasteru, ale kompletního remaku, který přinese nejmilovanější díl v novém podání.

Final Fantasy VII remake nemá stanoven datum vydání.

Shenmue 3

Jako další překvapení se ukázala hra Shenmue 3. Populární série z dřívějších dob Playstation se chystá ke svému návratu. Momentálně je vývoj rozběhnut exkluzivně pro Playstation 4 na Unreal Enginu 4. Hra se chystá na Kickstarter, kde se pokusí vybrat na svůj vývoj, nepochybujeme o tom, že se jí to podaří.

Shenmue 3 nemá stanoven datum vydání.

Rigs

Překvapením konference byl fakt, že Sony o Project Morpheus v podstatě utrousila jen pár slov. Jediné co se tomu věnovalo, bylo oznámení hry Rigs, která pro tento VR headset vyjde. Půjde o multiplayerovou střílečku od Guerilla Cambridge.

Datum vydání není známo.

Uncharted 4: A Thief’s End

Poslední hrou, kterou si Sony nechala na závěr, bylo pochopitelně Uncharted 4. Uncharted 4: A Thief’s End. Nathan Drake zkrátka ukazuje, že je i po letech stále má co nabídnout. Hra se má odehrávat 7 let po Uncharted 3: Drakes Deception. Nathan zjišťuje, že jeho bratr není tak pohřešovaným jak se předpokládalo. Vše se tím otáčí a Nathan je vržen do posledního dobrodružství. Na E3 byla k vidění demoverze, kde spolu se Sullym se dostanou do drsné přestřelky, aby následně unikly v Jeepu. Tento dopravní prostředek je dostupný v průběhu hry a dává tím větší volnost a otevřenost. Autoři však dodávají, že Hra vypadá naprosto fantasticky.

Hry třetích stran

Kromě vlastních her se Sony také rozhodla prezentovat pár her od třetích stran. Jednou z nich je například Call of Duty, kdy Sony potvrdila, že partnerství mezi Activisionem a Microsoftem skončilo. Call of Duty: Black Ops 3 nabídne na PS4 obsah navíc, DLC s předstihem a exkluzivní betu.

To samé platí i u Star Wars: Battlefront. Tato hra bude samotnou Sony více propagována než-li ostatní hry. Podobně je tomu u Assassin’s Creed: Syndicate, kde Ubisoft potvrzuje 10 exkluzivních misí pro PS4. Bungie také oznámilo DLC do Destiny s názvem TheTaken King.

Sony připomněla i hru Firewatch, která vyjde pro PS4. Tato hra bude o hasiči a zároveň hlídači požárů. Konkrétně půjde o prostředí Wyomingu. Hra nabídne rozsáhlé lesy a vše se zvrtne ve chvíli, kdy danému hasiči centrála oznámí, že je někdo na věži, zatímco on je stále v lese.Firewatch zatím vypadá velmi zajímavě.

Připomněl se také Street Fighter 5, ten vyjde pro PS4 a PC. Byli oznámeni noví bojovníci a vydán také nový trailer.

Zcela premiérově se objevil Hitman. Nejnovější díl této série ponese název pouze Hitman. Dočkáme se různých lokací po celém světě. Nový Hitman má nabídnout spoustu možností likvidace cíle.Hitman dorazí koncem roku na PC, PS4 a Xbox One.

Hitman vyjde konkrétně 8. prosince.

Kromě her také Sony oznámila,že je k dispozici dlouho očekávaný Media player. Ostatně bylo načase. Dlouhou dobu totiž Playstation 4 nedokázal přehrávat ani obyčejné MP3.

Shrnutí Sony konference

Ačkoliv toho bylo na Sony konferenci poměrně hodně, stále chyběly některé zásadní věci. Sony se neodvážila ukázat Project Morpheus, neukázala některé hry – UntilDawn, předělávky Beyond: TwoSouls a HeavyRain, QuanticDream svou novou hru také neukázal, neviděli jsme ani jednoho z nových Ratchetů. Bohužel také chyběla nějaká opravdu parádní bomba a bohužel ohledně zpětné kompatibility PS3 her na PS4, jsme se nakonec dozvěděli, že Sony ji neplánuje.

Pokud jde o další novinky ze světa Playstation, ty se dozvíme na speciální akci Sony, která proběhne v říjnu, a to v Paříži. Letos Sony GamesCom vynechá.