Zavřít reklamu

Microsoft – E3 konference

Shrnutí E3 konference, kterou pořádala společnost Microsoft.

20. 6. 2015    

Letos byla konference Microsoftu více než povedená. Tentokrát jsme byli ušetřeni otravného hopsání před Kinectem a podobných záležitostí, které dokázaly spolehlivě otrávit celou konferenci. Pravdou ale je, že Microsoft letos na svůj pohybový senzor Kinect poněkud zapomněl. Co tedy společnost na své konferenci nabídla?

Halo 5: Guardians

Nechybělo samozřejmě populární Halo, které díky bohu zabralo začátek konference, čímž Microsoft eliminoval nevydařené začátky z let minulých, kdy startovalo Call of Duty. Halo 5: Guardians se předvedlo v plné parádě. Byla nabídnuta ukázka z příběhové kampaně, kterou lze hrát i v kooperaci. Grafické podání je velmi zdařilé a už Halo 4 ukázalo, že nové studio ví jak na to.

Halo 5: Guardians vyjde 27. října 2015.

Ashen

Oznámena byla nová hra Ashen v níž se dostaneme do role jakéhosi hraničáře, který bude hledat cestu domů. Přesná náplň hry bude zveřejněna později.

Datum vydání Ashen je prozatím neznámé.

Recore

Velkým exkluzivní překvapení je hra Recore. Tu má na svědoméKeijiInafune. Jedná se o jakousi akční záležitost, kdy mladá dívka disponuje energetickými orby, které dokáží napájet všudypřítomné roboty. Přesnější detaily budou známy později. Hra je však v pokročilém stádiu vývoje.

Recore by mělo dorazit na jaře 2016.

Forza Motorsport 6

Další exkluzivní hrou pro Xbox One je Forza Motorsport 6, která nabídne 26 lokací, spousty závodů. Pokud jde o počet aut, ten je největší co kdy v této závodní sérii byl, a to 400. Velkým překvapením je 24 závodníků v jednom jediném závodě.

Forza Motorsport 6 vyjde 15. září 2015.

Rare 30th AnniversaryCollection

Oznámena byla také velká kolekce Rare 30th Anniversary Collection. Ta obsáhne legendární hry od Rare za celou jejich 30letou historii. Edice bude obsahovat 30 her, mezi nimiž budou i největší hity studia. Kolekce nabídne 10 tisíc achievementů. Kompletní seznam her je uveden níže.

Kolekce Rare 30th Anniversary Collection  vyjde 4. srpna 2015.

1.       Jetpac (1983)

2.       AticAtac (1983)

3.       LunarJetman (1983)

4.       SabreWulf (1984)

5.       Underwurlde (1984)

6.       KnightLore (1984)

7.       Gunfright (1986)

8.       Slalom (1987)

9.       R.C. Pro-Am (1988)

10.   Cobra Triangle (1989)

11.   SnakeRattle N Roll (1990)

12.   Digger T. Rock (1990)

13.   Solar Jetman (1990)

14.   Battletoads (1991)

15.   R.C. Pro-Am II (1992)

16.   BattletoadsArcade (1994)

17.   KillerInstinct Gold (1996)

18.   BlastCorps (1997)

19.   Banjo-Kazooie (1998)

20.   Jet ForceGemini (1999)

21.   PerfectDark (2000)

22.   Banjo-Tooie (2000)

23.   Conker’sBadFurDay (2001)

24.   Grabbed by theGhoulies (2003)

25.   PerfectDarkZero (2005)

26.   Kameo: ElementsofPower (2005)

27.   VivaPiñata (2006)

28.   JetpacRefuelled (2007)

29.   Banjo-Kazooie: Nuts&Bolts (2008)

30.   VivaPiñata: Trouble in Paradise (2008)

 

Microsoft Hololens (Minecraft)

Nejzajímavější ukázkou byla určitě hratelná demoverze Minecraft, která běžela na Microsoft Hololens. Tyto brýle pro virtuální realitu byly díky speciální kameře předvedeny tak, že bylo vidět, co dotyčný vidí skrze ony brýle. Tato ukázka je opravdu úchvatná a ukazuje směr, kterým by se v budoucnu herní průmysl mohl vydat.

Sea of Thieves

Kromě kompletní RARE kolekce studio oznámilo také novou hru. Jedná se o Sea of Thieves. Naprosto parádní vizualizace této hry vás ohromí. Jedná se o pirátskou adventuru z pohledu první osoby. Údajně se jedná o MMORPG, které vám umožní hledat poklady a prozkoumávat ostrovy.

Sea of Thieves prozatím nemá stanovené datum vydání.

Gears of War: Ultimate Collection

Největším hitem konference bylo samozřejmě Gears of War. Prvotně byla oznámena kolekce, o níž se mluvilo již dříve. Byla oznámena Gears of War: Ultimate Collection pro Xbox One. Možná je škoda že Microsoft remasteroval pouze první díl, ale i za něj budeme rádi. Původní Gears of War vyjde ve vylepšené grafice s kompletní kampaní, včetně bonusového aktu z PC verze. Ti, kteří si kolekci pořídí, získají přístup do bety Gears 4.

Kolekce Gears of War: Ultimate Collection vyjde 25. srpna 2015.

Gears 4

Kromě této kolekce se samozřejmě musel Microsoft již vytasit s novou hrou z tohoto univerza. Jak připomněl Rod Fergusson, který na vývoj dohlíží, je to 10 let co bylo předvedeno původní Gears of War a bylo načase, aby Microsoft tuto sérii přivedl zpět. A podařilo se Gears 4 vypadá opravdu parádně. Běží na UnrealEnginu 4 a dokazuje, že půjde o jeden z hlavních titulů Microsoftu pro následující léta. O hře není známo, v jakém časovém období se bude odehrávat a zatím ani neznáme identitu nových postav. Jedno je jisté. Tým Delta už se nevrátí, minimálně ne kompletní.

Gears 4 vyjde koncem roku 2016.

Zpětná kompatibilita pro Xbox 360 hry

Kromě her byla oznámena zpětná kompatibilita. Toto je záležitost, která asi šokovala všechny hráče, nicméně velmi pozitivně. Vzhledem k prvotnímu konzervativnímu přístupu Microsoftu k nové konzoli, se jedná o překvapivou zprávu. Microsoft se evidentně snaží hledat alternativní cesty, jak svou konzoli lépe nabízet. Byla proto oznámena podpora Xbox 360 her pro Xbox One. Microsoft aktuálně zjišťuje ohlasy, které hry má upravit pro Xbox One. Dá se očekávat, že většina největších hitů se dočká podpory. Mělo by to jít, jak u digitálních kopií, tak i u fyzických kde dojde k ověření daného média. U těchto her Microsoft zajistí také možnost pořízení videí a obrázků, jako tomu je u Xbox One. Jak řekl PhilSpencer: „Je na čase dát Xbox 360 pryč.“

Zpětná kompatibilita pro Xbox One je plánována na konec roku 2015. Nicméně již teď probíhají jistá testování.

Microsoft také oznámil Xbox EliteGamepad, který umožní hráčům si jej přizpůsobit dle svého. Již v balení hráč nalezne spoustu vyměnitelného příslušenství a také nových ovládacích prvků. Mělo by se jednat o variantu, která umožní maximální zážitek z hraní. Podle odhadů by ovladač měl vyjít zhruba na 3500 korun. Ovladač bude možné propojit s Xbox One a PC. V obojím případě bezdrátově.

Xbox Elitegamepad bude dostupný v říjnu 2015.

Na Xbox One se také objeví Xbox Game Preview Program. V rámci tohoto programu bude možné si zahrát některé hry v době, kdy bude probíhat jejich vývoj. Tento program je obdobou Steam Early Access. Přesnější informace budou dostupné později.

Xbox Game Preview Program bude dostupný koncem letošního roku.

Shrnutí Microsoft konference

Letos se konference Microsoftu opravdu vyvedla. Po nudných a nezáživných hrách na Kinect jsme se dočkali opravdu hitů, na které se budeme těšit. Jen lehkým zklamáním byl fakt, že hry jako Quantum Break a Scalebound se zatím neukázaly. Zřejmě se dočkáme na GamesComu, kde má Microsoft svou další konferenci.