Zavřít reklamu

LG G3 – Recenze

Jaká je vlajková loď mezi smartphony od LG? Mrkli jsme se na LG G3!

13. 4. 2015    

LG G3 je považováno za vlajkovou loď dané značky a navíc se o tomto telefonu říká, že jde o jeden z nejlepších na trhu. Dá se tomu ale věřit, když je cenově oproti konkurenci tak nízko?

První co vás na LG G3 zaujme je jeho design. Většina smartphonů dnes skutečně vypadá téměř stejně. Nicméně tento model se snažil o jistý kus inovace. Jeho design je opravdu parádní. Displej je správně veliký, ostatní jak jsem se při testování přesvědčil tak v dnešní době jsou opravdu displeje v rozmezí 5-5,5 palců tím nejideálnějším rozměrem. Na spodní straně je jen malý designový pruh, jinak je telefon celý z přední strany zabraný dotykovou plochou. Na zadní straně najdeme reproduktor, tlačítka pro hlasitost, zapínací tlačítko a také fotoaparát.

Tím přistupujeme k první věci, která mi na telefonu opravdu vadila. A to fakt, že pokud chcete zvýšit či snížit hlasitost, tak se vám to nepodaří bez toho, abyste telefon museli zvednout. Tím že jsou tlačítka na zadní straně, tak jinou možnost nemáte. Kromě toho je také dost nepraktické, že pokud nemáte již onen gryf, tak budete stále ošmatávat fotoaparát.

Na co si však člověk velice rychle zvykne, tak to je absolutní vynechání tlačítka zapínání. To využijete, jen pokud telefon prvotně zapínáte či úplně vypínáte. Jinak je vám ale úplně k ničemu. Právě LG přišlo u tohoto modelu na parádní funkci, a tou je rozsvícení displeje díky dvojitému ťuknutí na displej. Tím obrazovku nejen zapnete, ale i vypnete. Zpočátku se mi to příliš nezdálo, ale když si to párkrát vyzkoušíte, nejraději byste tuto funkci měli u každého telefonu.

Pokud porovnám funkčnost samotného Androidu, tak v případě LG nemám výhrady. Menu je přehledné, LG vás neotravuje s miliardou přebytečných aplikací, jako je tomu například u HTC a vy si tak můžete v klidu a nijak nerušeni užít jednoduché rozhraní. Ostatně díky výkonu telefonu se vám nestane, že by se telefon zasekával anebo zpomaloval.

Naprosto skvěle si telefon poradí s více otevřenými aplikacemi najednou. Zkoušel jsem přes třicet otevřených aplikací najednou a ke zpomalení nedochází. Velkým překvapením je, že si G3 poradí i s FullHD videem ve formátu MKV. Stejně jako u velkých přehrávačů můžete nastavit titulky, jazyk a další parametry. Není tedy problém sledovat vysoce kvalitní videa například v autobuse. Snad jen mohla být o něco vyšší kapacita baterie. Tím že je displej poměrně velký, tak se rychle vybíjí. Díky tomu G3 nevybočuje z řady a během jednoho dne jej vybijete úplně.

Co je hlavní předností tohoto telefonu, tak je to výkon, který poskytuje ve hrách. Není problém si na něm zahrát jakoukoliv Android hru a jsou zde i možnosti emulace přístrojů jako je PSP, Gameboy atd. Hry jako Plants vs Zombies 2 či Dead Trigger nejsou žádný problém. Telefon navíc díky své rychlosti poskytuje plynulé hraní, jelikož nedochází k téměř žádným loadingům. A pokud už čekáte, tak je to jen pár vteřin. Pro hraní mobilních her, se tak jedná o perfektní kus hardwaru.

LG G3 se dá bez obtíží označit za jeden z nejlepších telefonů současnosti (pochopitelně, dokud nedorazí brzy oznámená LG G4). Oproti svým konkurentům nabízí výkonově srovnatelný stroj, nicméně za mnohem menší peníze. Pokud tedy hledáte cenově dostupnou variantu (10 500 – 11 990 Kč).

Klady

- design
- velikost
- cena
- výkon

Zápory

- poněkud nepraktická tlačítka

Hodnocení: 90%