Zavřít reklamu

Sluchátka HyperX Cloud – Recenze

Sluchátka od společnosti HyperX jsou velice kvalitní, a tak jsme se mrkli na to, jaká jsou HyperX Cloud.

8. 5. 2014    

Společnost HyperX, nyní už známá jen jako HypeX, né Kingston HypeX, po roce vydává další sluchátka. Po velice úspěšné kolekci Kingston Siberia v2 HyperX editon přicházejí na trh sluchátka HyperX Cloud. Už před oficiálním začátkem prodejem byla sluchátka hodně vidět, hlavně na profesionálních hráčích starcraftu 2 –  hlavní propagátor byl veleúspěšný korejec Hero.

Obyčejná sluchátka na nás vykukují z tuctovýh balení, většinou jsou zalisovaná, v lepších případech je výlisek ukryt v pěkném papírovém obalu, u Cloudl se setkáváme s novým levelem v balení sluchátek, z papírového obalu vytáhnu černou, temnou krabici s pěkným logem HyperX, po otevření bych čekal pár kubánských doutníků, x-letou skotskou whisky nebo set luxusních per. Uvnitř se nacházejí sluchátka, ale ne jenom ony, ke sluchátkům je obrovské příslušenství. Nejvíc se mi líbí náhradní náušníky, na výběr máme dva druhy náušníků, kožený nebo sametový. Další netradiční příslušenství je obal na přenášení sluchátek, další příslušenství, stále nad rámec, je hlavně kabeláž – prodlužovačky, redukce… Tohle množství netradičního příslušenství mi naznačuje, že Cloudy jsou jakýsimi Rols-Roycy mezi sluchátky.

Zpracování sluchátek bych taky nazval netradičním, obvykle jsou sluchátka plastová některé více, některé méně dělány také na vzhled, Cloudy mají velice pro-gamingový vzhled, nejedná se tedy o modelky mezi sluchátky. Další věc, která mě zaujme, je konstrukce sluchátek, je totiž kovová.

Abych konktretizoval sluchátka jsou náhlavní, drátová s oddělitelným mikrofonem. Ano, mikrofon je oddělitelný. Vzhledem k tomu, že mikrofon je, aspoň v mém případě, nejčastěji kazící-se část sluchátek, toto řešení určitě uvítám, když se mi pokazí mikrofon, jednoduše jen nahradím část, nemusím kupovat celá nová sluchátka.

Konečně se dostávám k tomu nejdůležitějšímu, ke zvuku. Zvuk je to, co nás zajímá. PO poslechu několika žárnů hudby, po zahrání několika druhů her, musím říct, že se jedná o perfektní, až nadprůměrná sluchátka. Sluchátka si jsou jistá v každé poloze, nikdy nehučí, vždy byly perfektní. Vyzkoušel jsem bezpočet sluchátek, krok s Cloudy drží jen sluchátka Logitech G930.

To za co si ale koncový zákazník zaplatí, jsou drobnosti a detaily. Jako „drobnost“ bych označil i konstrukci mikrofonu, je oddělitelný. Kabel je obmotaný textílií, ale nemotá se. Na kabelu je ovladač, kde můžeme upravit hlasitost zvuku, vypnout/zapnout mikrofon, můžeme taky upravit citlivost mikrofonu.. Další „maličkost“ jsou zlaté jacky, které mají lepší přenos zvuku než jacky stříbrné. Obecně kritický bod každých sluchátek je napojení drátů, v těchto místech je drát zesílen gumou.

Sluchátka teda mají skvělé příslušenství, dobrý zvuk, dobře zvládnuté detaily. Přesně taková sluchátka jsou ty, které každý gamer hledá. Dle mého názoru se jedná o nejlepší sluchátka, které jsem prozatím měl. Od první chvíle mi sedli, těžce jsem se s nimi loučil. Cena sluchátek začíná na 2500 Kč ( Alza.cz ), původně jsem čekal, že sluchátka budou stát kolem 4 tisíc a budou jedny z nejdražších na trhu (vhledem k jejich kvalitě bych se vůbec nedivil). Pak je pravda a podle mě se jedná o nejlepší sluchátka s poměrem cena/výkon. Jedinná věc, co mě trochu iriruje je ovládání citlivosti mikrofonu na ovladači, několikrát se mi stalo, že jsem ho omylem zmáčkl a rozhodil si celý mikrofon. Jedinné mínus sluchátek.

Klady

- Velice dobrý zvuk
- Bohaté příslušenství
- Dobře provedené detaily
- Cena

Zápory

- Postrádám smysl ovladače citlivosti mikrofonu na ovladači

Hodnocení: 95%