Zavřít reklamu

Logitech G230 – Recenze

Recenzujeme sluchátka Logitech G230.

15. 11. 2013    

Sluchátka Logitech

Dnes vám rádi představíme sluchátka od firmy Logitech, konkrétně model G230. Jedná se o náhlavní sluchátka s mikrofonem, dělaná zejména na hraní her. Sluchátka se dají koupit u každého lepšího prodejce s příslušenstvím. Jak dopadla sluchátka v naší recenzi?

Zpracování

Logitech G230 jsou kabelová sluchátka s vestavěným mikrofonem a praktickým ovladačem na drátu. Samozřejmě první věc, která vás zaujme a určitě vás bude zajímat, jsou náušníky sluchátek. Náušníky jsou dělány do tvaru čtverce a jsou dostatečně velké, aby se do nich vešlo celé ucho. Bohužel si myslíme, že lidé s poněkud většími uši budou mít problém. Sluchátka mají super funkci, dají se otočit o 90 stupňů, a položit na tělo. Celému světu tak ukážete logo G série.

Materiály

Co se týče materiálu těla sluchátek tak se jedná o klasiku – pevný, ne moc ohebný plast. Čemu ale dáváme velký palec nahoru je opěrka na hlavě (mezi tělem sluchátek a hlavou), byli jsme zvyklí na to, že výrobci volí paměťovou pěnu. Logitech také zvolil paměťovou pěnu, ta se ale chová jinak, než obvykle. Když si lehnete na svůj polštář z paměťové pěny a vstanete, tak se hned začne vracet do svého původního tvaru, tohle mají tyto materiály stejné. Rozdíl ale je v rychlosti „vracení se“. Polštář se vám vrátí hned, ale tato opěrka ne. Když na ní zatlačíme tak chvilku setrvá v upraveném tvaru a až po chvilce se začne pomalinku vracet do svého původního tvaru. Díky tomuhle sluchátka moc pěkně drží a krásně se přizpůsobí povrchu hlavy. Je to sice maličkost, ale je vidět, že si Logitech vyhrál opravdu s nejmenšími detaily.

Další plus je design sluchátek. Sluchátka mají černo-červené zbarvení. Velice jim to sluší. Trošku ale nechápeme, proč jsou sluchátka černo-červené a krabice modro-černá, kdyby se barvy sladily, byla by to slast pro oko ještě před vybalením sluchátek.

Technické parametry

Zvukové charakteristiky sluchátek:
Měniče: 40mm
Frekvenční rozsah: 20- 20 000 Hz
Impedance: 32 ohmů
Citlivost: 90dB SPL/mW
 
Zvukové charakteristiky mikrofonu:
Typ: tlakový kondenzátorový mikrofon
Snímání: všesměrové
Frekvenční rozsah: 50-20 000 Hz

Zvuk

Ze zvuku samotného jsme při nejmenším nadšeni. Sluchátka nejsou ani zdaleka v nejvyšší cenové kategorii tak jsme nepočítali s tím, že by kvalita zvuku mohla být nějak výrazně skvělá. Mýlili jsme se. Zvuk je velice, ale velice čistý, za celou dobu ani jednou nešustil, nikdy jsme neslyšeli žádné rušení, jen čistý zvuk.

Zkoušeli jsme sluchátka na některých hrách. V League of Legends se na kvalitu nějak extra nejede, ale i tak byl poznat rozdíl mezi kvalitními a průměrnými sluchátky.

Ve hře Counter-Strike: Global Offensive je už zvuk celkem důležitý. Při hraní sluchátka pomáhají, jee slyšet každé pohnutí nepřítele, přebití zbraně. Sluchátka vám dávají výhodu proti ostatní hráčům. Bohužel ale musíme přiznat, že zvuk není tak prostorový jak bychom chtěli. Sice slyšíte všechno, ale určit přesnou lokaci toho, či onoho zvuku je celkem těžké. Na druhou stranu to je pochopitelné, sluchátka v tak nízké cenové relaci nemohou mít všechno na špičkové úrovni.

Poslech hudby je super, velice čistý zvuk, sluchátka nejsou „přebassované“, dobře se poslouchá jak elektronická hudba, tak mluvené slovo.

Mikrofon

Z mikrofonu jsme byli mírně vystrašení, nemá totiž klasickou konstrukci. Nedá se zasouvat a celkově je velký, na obrázku vypadá staticky, to ale není. Náš prvotní dojem byl, že s ním půjde pohybovat jen v jednom směru – nahoru a dolů, tím větší překvapení pro nás bylo, když jsme zjistili, že je relativně dost ohebný i v druhém směru. Každý uživatel si ho tedy nastaví tak jak chce.

Mírné zklamání pro nás je, že se mikrofon nedá schovat. Jak se už zmínilo, sluchátka jsou pěkná, klidně bych je používal na poslech hudby venku, ale jak určitě víte, poslouchat hudbu venku se sluchátky s mikrofonem není moc SWAG. 😉

Co se týče samotné kvality mikrofonu tak proti ní nic nemáme. Velice se nám líbilo, že když jsme mikrofon zapojili tak byl hnedka funkční a nemuseli jsme nic zdlouhavě nastavovat. Kvalita je tak akorát. Byla možnost vyzkoušet sluchátka s mikrofonem, který byl předimenzovaný a bylo slyšet vše, opravdu vše. Mikrofon na těchto sluchátkách je přesně takový jaký bychom chtěli.

Drát

Drát je, jak je už v dnešní době celkem zvykem, potažen textilií. Je relativně dlouhý, vypadá pěkně, ohebně a je velice lehký. V porovnání s ostatními sluchátky má asi poloviční průměr a také váhu.

Na drátu najdeme zařízení, díky němuž můžeme vypnout mikrofon nebo upravit hlasitost sluchátek.

Drát je ukončen klasicky dvěma jacky, nezapojují se do „redukce“ na USB.

Odhlučnění

Sluchátka mají velké náušníky, kdy je celé ucho vně, už to nám ukazuje, že odhlučnění je na dobré úrovni. Náušníky jsou vyplněny pěnou a celkové odhlučení je velice dobré.

Věc, kterou vidíme poprvé, jsou odjímatelné náušníky, můžete je sundat a ručně je umýt – po parném létě, jako bylo tento rok, se to určitě hodí.

Porovnání s ostatními sluchátky

Samozřejmě nesmí chybět porovnání s ostatními sluchátky. Srovnávali, jsme se sluchátky, která  nejsou dělána na hraní her, ale jen na poslech hudby. Budeme tedy srovnávat s Beats by Dr.Re , Phillips O´Neil a také s Asus Orion Pro, která jsou dělaná na hraní her.

Začneme s Beats, když pomineme, že Beats jsou opravdu velmi drahá sluchátka tak požitek z poslechu není nějak o moc vyšší než u našich recenzovaných sluchátek. Beats také nejsou moc pohodlné a uši se v nich potí, to se nám u G230 nestává.

Phillips jsou v relativně podobné cenové relaci jako G230, Phillips jsou velice pohodlná, mají velice čistý zvuk a v poslechu hudby mohou velice dobře konkurovat našim sluchátkům. Když si však zkusíme zahrát nějakou hru s Phillips tak naprosto pohoří, co se týče odhlučnění. A což o to, ani hezčí nejsou.

Orion Pro od Asusu už je možný konkurent. Když vezmeme v potaz poslech hudby tak jsou na stejné úrovni, když se ale zapne jeden z módu sluchátek, tak G230 trošku ztrácí. Když ale hudbu v Orion pro vypneme tak začnou mírně hučet, což je nepříjemné, tohle se u G230 nestane. Odhlučnění mají G230 lepší, materiály jsou srovnatelné, uši se v Orionech mírně zahřívají, kabel mají G230 lehčí. Jedna z mála věci, ve které je Orion napřed, je jejich „zařízení“ na přepínání módu. Jinak se nám zdá, že jsou G230 skoro ve všem o mírný krůček napřed. Když navíc vezeme, že Orion jsou ve vyšší cenové kategorii, tak bychom brali spíše G230.