Zavřít reklamu

Playstation 4 od listopadu v prodeji

Od listopadu bude v prodeji čtvrtá generace legendární konzole Playstation.

23. 8. 2013    

Společnost Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) informovala, že nová herní a zábavní platforma PlayStation 4 (PS4), (řada CUH-1000A) bude 15. listopadu 2013 uvedena na trh v Kanadě a USA a 29. listopadu 2013 i na trhy v Evropě, včetně zemí jako Rakousko, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Platforma PS4 bude od 29. listopadu prodávána i v Austrálii a na Novém Zélandu, jakož i v následujících 10 latinskoamerických zemích: Argentině, Brazílii, Chile, Guatemale, Kolumbii, Kostarice, Mexiku, Panamě, Peru a Salvadoru.

PS4 je herní a zábavní platforma nové generace, která nastavuje nové parametry bohatého a působivého hraní díky výkonné grafice a vysoké rychlosti, komplexně integrovaným sociálním funkcím a inovativním funkcím zobrazování na doplňkové obrazovce, které využívají zařízení jako např. PlayStation Vita (PS Vita). Společnost SCE bude i nadále nabízet uživatelům průlomové herní a zábavní zážitky, a to formou dalšího obohacování služeb dostupných pro PS4, jakými jsou PSNSM a PlayStation®Plus, což jsou služby na bázi členství, nabízející svým členům exkluzivní obsah a funkce. Zároveň se bude vylepšovat i samotný PS4 formou budoucích softwarových aktualizací. Součástí této iniciativy bude podpora služby Twitch na platformě PS4, internetové streamované služby v reálném čase. Služba Twitch je určena pro hraní videoher a bude dostupná pro tuto platformu souběžně s jejím uvedením na trh. Od představení v roce 2011 si služba Twitch získala značnou popularitu po celém světě jako platforma pro streamované živé hraní videoher a získala více než 38 milionů účastníků za měsíc. Uživatelé PS4 mohou jednoduše zveřejňovat svou hru na vlastním Twitch kanálu v reálném čase a přizvat ke hře fanoušky na celém světě. Stačí k tomu jediné stisknutí tlačítka sdílení „SHARE“ na ovladači DUALSHOCK 4. UVEDENÍ PS4 NA TRH 15. LISTOPADU V USA, 29. LIST. V EVROPĚ A LATINSKÉ AMERICE

V období mezi uvedením PS4 na trh a 31. prosincem přijde do prodeje celkem 15 Blu-ray Disk her, připravených studiem SCE Worldwide Studios (SCE WWS) a mnoha dalšími softwarovými vývojáři a vydavateli z celého světa. Ve spojení s možností stahování her bude do konce roku celkem k dispozici až neuvěřitelných 33 her.

 • NBA 2K14
 • NBA Live
 • Killzone: Shadow Fall
 • Fifa 14
 • DriveClub
 • Knack
 • Watch Dogs
 • Assassins Creed 4: Black Flag
 • Call of Duty: Ghosts
 • Need for Speed: Rivals
 • Battlefield 4
 • Skylanders Swap Force
 • Madden 25
 • Just Dance 2014
 • LEGO Marvel Superheroes

Kromě již uvedených vzrušujících her je ve vývoji a přípravě dalších více než 180 her pro platformu PS4, např. Destiny od Activision Publishers, Inc. / Bungie, Inc., Diablo III od Blizzard Entertainment, Inc., Mad Max od Warner Bros. Interactive Entertainment, Witcher 3 od CD Projekt, The Divison od Ubisoft Entertainment, Dragon Age od Electronic Arts, jakož i Shadow of the Beast, The Order:1886, inFamous: Second Son, Rime, Hell Divers, Everybody’s Gone to The Rapture a Resogun od SCE WWS. Tato neuvěřitelná série odráží masivní podporu platformy PS4™ mezi prakticky všemi softwarovými vývojáři i vydavateli, jakož i v rámci nezávislé vývojářské komunity. Od června 2013 se počet zúčastněných vývojářů zvýšil z 500 na téměř 620. UVEDENÍ PS4 NA TRH 15. LISTOPADU V USA, 29. LIST. V EVROPĚ A LATINSKÉ AMERICE.

Společnost SCE navíc předinstaluje aplikaci THE PLAYROOM do všech zařízení PS4. Aplikace THE PLAYROOM obsahuje sekci příručky, kde se uživatelé mohou naučit, jak používat různé funkce bezdrátového ovladače DUALSHOCK 4, dotykové plochy Touchpad a světelné lišty. Uživatelé, kteří vlastní i kameru PlayStation Camera, si budou moci v rámci aplikace THE PLAYROOM užívat i funkce využívající technologie rozšířené reality, jako „AR BOTS“ a „PLAY WITH ASOBI“, u kterých se hráči mohou ve hře angažovat jako postavy robotického typu zobrazované na obrazovce a „AR HOCKEY“, což je vzduchový „air“ hokej, kde může hráč měnit tvar hřiště posouváním a otáčením ovladače DUALSHOCK 4 v různých směrech.

Společnost SCE bude i nadále představovat nový software a služby, a tak neustále rozšiřovat svět platformy PS4.