Zavřít reklamu

Assassin’s Creed série už zná svůj konec

Série Assassin’s Creed už má připravený svůj definitivní konec příběhu.

5. 8. 2013    

Tato zpráva přichází poněkud nečekaně, neboť spousta lidí je zřejmě názoru, že série Assassin’s Creed je vyvíjena z dílu na díl, ale vypadá to, že tomu tak skutečně není. Ashraf Ismail totiž potvrdil, že konec ságy je v podstatě vymyšlený, jen se možná ještě změní. Nicméně to znamená, že tvůrci mají jasnou vizi, čeho chtějí v této sérii dosáhnout. Původně totiž chtěli sérii ukončit mnohem dříve z čehož, ale sešlo díky ohlasu hráčů a oblíbenosti ságy.

Aktuálně pokračuje plán, který stanovuje nový díl každý rok. Assassin’s Creed série určitě nebude ukončena v blízké době, ale zřejmě i vydavatel si uvědomuje, že není možné ji ždímat do nekonečna. Můj osobní odhad je že série skončí nejpozději v roce 2020, kdy už bychom za sebou měli slušnou řádku titulů z tohoto univerza. Příběhů je možné vytvořit stále hodně, ale vypovídající také bude jejich kvalita. Je ale dobré vědět, že autoři mají svou představu, jak má vše skončit.

Sami, zatím neví, kterým dílem se sága uzavře. Už teď je však jasné, že se tím jednou ukončí jedna ohromná kapitola v dějinách videoher. Prozrazeno bylo i to, že jednotlivé celky, které se na vývoji podílí, mají v rukou veškerý materiál a vědí tedy, čím pokračovat dále.

Assassin’s Creed 4: Black Flag bude na podzim zatím poslední přírůstek do rodiny. Vyjde 1. listopadu pro PS3, Xbox 360 a Wii U, přičemž později vyjde i pro PC, PS4 a Xbox 720.