Zavřít reklamu

Heavy Rain vydělal solidní peníze

Sony se také pochlubila tím, kolik stálo Heavy Rain a hlavně kolik vydělalo.

22. 4. 2013    

Kromě toho, že s God of War: Ascension se Sony příliš nedaří, má ale také tituly které rozhodně mají co nabídnout a přinesou slušný zisk. I když u Heavy Rain to bylo těžko předvídatelné. Heavy Rain je jedna z nejdokonalejších her, jakou jsme kdy měl tu čest vyzkoušet. Jedná se o výtvor studia Quantic Dream, kteří aktuálně připravují Beyond: Two Souls.

Jak prozradilo studio, tak Heavy Rain byl velice riskantní projekt a jsou velmi rádi, že Sony bylo ochotné jej po celou dobu financovat (což by jiní vydavatelé jistě neudělali). Hra samotná stála 16.7 milionů euro. S dodatečným marketingem dokonce 40 milionů euro. Ale i přes velkou investici do hry, se podařilo vydělat. Heavy Rain totiž utržil 100 milionů euro. Guillaume de Fondaumiere z Quantic Dream dodává:

„Herní průmysl bude i nadále vytvářet pokračování ověřených značek v ročních intervalech. Tomb Raider je v tomto velmi dobrý příklad. Lidé jeden čas už nechtěli hrát nového Tomb Raidera. Vývojářům pak trvalo několik let, než udělali nový díl, který by byl zase atraktivní.“