Zavřít reklamu

David Hayter už nebude dabovat Snaka

V Metal Gear Solid 5 nebude hlavním dabérem Snaka, David Hayter.

3. 4. 2013    

Před pár dny byl oficiálně potvrzen Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, zatím toho o něm ale příliš nevíme. Kojima zatím největší detaily drží pod pokličkou, zřejmě až na E3. Jenže jedna zpráva asi bolestivě zasáhla všechny fanoušky série. V Metal Gear Solid 5 se po dlouhých letech neobjeví jako hlavní dabér Snaka (v případě MGS5, Big Bosse), David Hayter.

Je to stejně nepochopitelné jako rozhodnutí jako udělal Ubisoft v případě série Splinter Cell, kdy ve Splinter Cell: Blacklist bude využit nový dabér, což je po pěti úspěšných dílech také dosti nelogické. Hayter tvrdí, že ani nedostal nabídku k nadabování Big Bosse. Jediné co napadá mě jako důvod proč Hayter nebyl povolán, je to že by Big Boss po 9 letech v kóma nebyl schopen mluvit, proto je možné že ani dabér nebude třeba.

Hayter sám chtěl i nadále být Snakem, sám okomentoval situaci takto:

„Pokud by to bylo na mě, byl bych Snakem napořád. Nechci, aby si někdo myslel, že jsem už nechtěl být Snakem. Tato práce mi bude chybět, stejně tak postava, kterou jsem daboval. Není to moje volba. Jediní, kdo o tom rozhodují, je Hideo Kojima a Konami.“

Kojima slíbil že v dohledné době odhalí, proč se takto rozhodl.