Zavřít reklamu

Playstation 4 odhalen, co umí?

Playstation 4 byl odhalen a my víme na co se můžeme o Vánocích těšit.

21. 2. 2013    

Sen se stal skutečností. Společnost Sony skutečně na svém meetingu oznámila konzoli Playstation 4. Už víme že konzole vyjde na Vánoce 2013, tedy ještě letos, což je skvělá zpráva, ale co o něm ještě víme?

Playstation 4 má 8mi jaderný procesor s označením X86, disponuje 8GB RAM paměti a má velmi výkonný grafický čip. Architektura konzole je prý navíc velmi dobrá, takže bude pro vývojáře snazší pro PS4 vytvářet hry, a to dokonce i pro menší studia.

Níže už vidíte podobu nového Dualshocku 4. Ten má navíc tlačítko pro okamžité sdílení obsahu a nově dotykovou plošku, jako má PS Vita na zadní straně. Navíc Dualschock 4 disponuje audio konektorem. Ovladač je přecijen trochu větší než předchůdce.

Playstation 4 bude snadno propojitelný s PS Vita a pokud zrovna v obýváku bude někdo sledovat televizi, vy jen zapnete PS4, pustíte si vedle Vitu a vše si budete streamovat do ní. Sony jde tvrdě do sociální interakce, takže vše jde rychle sdílet s přáteli a pokud má hra online podporu, můžete si kdykoliv a okamžitě připojit k tomu druhému, či dokonce na jeho profilu sledovat jeho živý stream. Navíc všechno stahování a uploadování probíhá na pozadí konzole, takže můžete nerušeně hrát dál. Streamovat můžete tedy i veřejně na svém profilu a dokonce si můžete hry místo velkého stahování, díky službě Gaikai streamovat přímo do konzole. Navíc byla přislíbena velká řada titulů pro PS1, PS2 a PS3 právě skrze PS Store. Tyto hry budete moci hrát i na PS4, nikoliv však z disku.

První hry pro PS4

Zvláštní ale je, že Sony zatím neřekla nic o Blu-Ray mechanice, ani velikosti harddisku. Vypadá to že konzole asi ještě nemá pevně daný design, neboť samotnou konzoli jsme neviděli a zřejmě tomu tak bude až na E3. Cena bude zřejmě stanovena rovněž až tam.