Zavřít reklamu

Zaklínač 3 má být v lecčem lepší než Skyrim

Autoři Zaklínače 3 se chtějí vyvarovat chybám, které prý udělala Bethesda během vývoje hry The Elder Scrolls V: Skyrim.

18. 2. 2013    

Autoři Zaklínače 3 se rozhodli bojovat se svou konkurencí tvrdě. Ostatně to dokazuje i fakt, že Zaklínač 3: Divoký hon bude nyní otevřeným RPG, což do této chvíle v sérii nebyl. Hodně se CD Projekt RED obul do Bethesdy a jejich RPG, The Elder Scrolls V: Skyrim.

Podle nich je prý Skyrim skvělá hra, což můžeme potvrdit, ale má potíže s generovanými úkoly, které Bethesda tak složitě připravovala. Na Skyrimu velmi obdivují prostředí a celkový dojem z tamního světa. Ředitel vývoje, Konrad Tomaszkiewicz k tomu dodává:

„Ze Skyrim jsme se naučili především to, že se po celou dobu musíme snažit, aby byl hráč neustále ponořen do hry. Nesmíme polevit. Ve Skyrim jste mohli neustále dokolečka plnit jeden a ten stejný quest a NPC postavy na to nijak nereagovaly. Tomu se chceme vyhnout, chceme úkoly, které budou nadesignované. Pokud chceme, abyste se ponořili do hry, musíme ji navrhnout tak, že NPC postavy budou reagovat na to, co děláte.“

„Druhou věcí jsou postavy. Skyrim nemá moc dobré postavy. Snažil jsem si vzpomenout na pět postav ze Skyrim a vyjmenovat je z paměti. Zjistil jsem, že to nedokážu, protože děj hry je velmi obecný a při objevování světa jsem na ně zapomněl.“

S tím v podstatě můžeme souhlasit. Postavy ve Skyrimu jsou oproti Zaklínači nevýrazné a skutečně špatně zapamatovatelné. Pokud jde o příběh, tak Skyrim je jednoznačně proti Geraltově trilogii značně pozadu. Zaklínač 3: Divoký hon vyjde pro PC, PS4 a Xbox 720 v příštím roce. Dají se předpokládat české titulky, možná i dabing.