Zavřít reklamu

O PS4 má reálné údaje časopis Edge

Časopis Edge přinesl nové informace o konzoli Playstation 4, která vyjde příští rok.

1. 2. 2013    

Začíná to vypadat velmi slibně. To že se dočkáme letos nových konzolí je jisté. Časopis EDGE už dokonce má informace o Playstationu 4, které v podstatě dokládají to, o čem jsme už psali. Podle všeho jsou informace od vývojářů, kteří už se strukturou a architekturou nových konzolí pracují.

EDGE jasně píše o tom, že PS4 (zřejmě bude mít nakonec jiný název – v Japonsku znamená 4 SMRT), bude o něco výkonnější než nový Xbox od Microsoftu. To jen dokládá informace, které máme už z dřívějška. Skutečně prý bude PS4 mít 4GB GDDR5 RAM, což se na první pohled proti 8GB DDR3 u Xboxu zdá málo, ale prý díky mnohem rychlejšímu přenosu dat bude i tak PS4 silnější.

Procesor by údajně stejně jako u konkurence měl mít 8 jader. Dokonce by u obou konzolí měly jádra běžet na frekvenci 1.6 Ghz. Grafickou kartu prý Sony použije od AMD s architekturou R10XX. Ta je prý výkonnější, než ta kterou zvolil Microsoft – D3D11.x.

Konzole má i skvělou architekturu, což znamená, že vývoj her bude mnohem snazší a přibližuje se obtížností vývoje k PC. Ostatně si spousta vývojářů stěžovala na složitou architekturu u PS3. PS4 tedy bude mnohem přístupnější. Pokud jde o Dualshock, ten zůstává v podstatě stejný, jen místo tlačítka Select na něm najdeme malou dotykovou plošku, která bude fungovat podobně jako zadní dotyková plocha u PS Vita.

Zatím tedy konzole od Sony, pokud jde o specifikace, má jasně dominovat ve výkonu. Vývojáři jsou prý nadšeni a dá se očekávat, že nás čeká mnoho skvělých a experimentálních titulů, jako tomu bylo u PS3. Samotný Playstation 4 má skutečně vyjít ještě letos (listopad-prosinec) v Severní Americe a Japonsku. Kvůli složitější distribuci prý konzole dorazí do Evropy začátkem příštího roku, tedy od teď za rok.

Rozhodně nás sledujte 20. února, kdy dojde k velkému Playstation meetingu na něž jsou pozváni investoři, redaktoři a také jej můžete sledovat online. Trailer k němu najdete výše v článku a rozhodně to bude stát za to, jelikož se předpokládá, že Playstation 4 bude představen právě tam. A nutno podotknout, že to už je zatraceně blízko.