Zavřít reklamu

Pořad Game Page ožívá

Oblíbený pořad všech hráčů a hráček by se měl podle všeho vrátit

2. 1. 2013    

V létě minulého roku oznámila Česká televize „odstřižení“ Game Page z vysílacího plánu. Po tomto kroku se začla zvedat vlna nevole v řadách fanoušků, Českou televizi začali fanoušci bombardovat emaily, dokonce vznikla petice, kterou podepsalo přes tři tisíce lidí. S Českou televizí však nic nehnulo a stále si trvala na svém, teď to však vypadá, že se přeci jen dočkáme návratu.

Skutečně je to tak, Game Page se k nám zřejmě vrátí, nýbrž né v formátu, na který jsme zvyklí. Zatím to tak vypadá, že GP budeme nějaký čas vídat v online formátu prostřednictvím YouTube. Jestli se Game Page časem opět vrátí na obrazovku televize ukáže až čas.

Už před nějakým časem nás redakce krmila drobky ze zákulisí nového pořadu. Začalo to malými informacemi, pokračovalo to přes odhalení kompletně přepracovaného grafického kabátku a tuto neděli, 6.1.2013, nám bude naservírován první ukázkový díl. Kdy a kde? Na YouTube kanálu v 18 hodin.

Nebyl bych to já, kdybych samozřejmě nevyzvídal a kde jinde čmuchat, než přímo u zdroje. Na pár otázek nám odpověděl producent pořadu Ondřej Broukal:

 

• Na jaké změny se můžou diváci těšit především?

Jednak je to zbrusu nový moderní grafický kabátek, větší dynamičnost celého pořadu, absence zdlouhavých vstupů a podstatně větší aktuálnost – už totiž nemusíme předtáčet minimálně měsíc dopředu. Nicméně pokud jde o ukázkový díl, který uvedeme v neděli 6.1. po 18:00 na našem Youtube kanálu, ten byl dokončen už před Vánoci. Nakonec jsme se jej ale z taktických důvodů rozhodli uvést až teď v novém roce.

• Je pravda, že nyní budete pouze v internetovém formátu? Nebo se v budoucnu chystáte GP nabídnout nějaké z televizí?

Novou GP budeme rozjíždět na internetu, nicméně naší snahou je pochopitelně návrat na tv obrazovky. Nějaká neoficiální jednání už proběhla, ale dokud nebude nic na papíře, tak se k tomu pochopitelně nemohu blíže vyjadřovat.

• Jak je na tom složení redakce? Budou se konat nějaké extra změny, nebo zůstane vše více méně při starém?

Redakce se příliš nezměnila, momentálně ji krom mé osoby tvoří Pavel Prouza, Jarda Möwald a Honza Bors.

• Ještě k původní otázce. Dost fanoušků by zajímalo, jestli se vrátí i Máša …

S návratem Máši určitě počítáme v případě, že se nám podaří vrátit do TV. V internetové verzi ale (alespoň prozatím) nebude. Důvody jsou časové i ekonomické.