Zavřít reklamu

Gears of War: Judgment bude mít vynikající příběh a spoustu akce

Gears of War: Judgment slibuje vynikající příběh a k tomu hutnou dávku akce.

17. 12. 2012    

Nejnovější díl série Gears of War: Judgement se na pultech českých obchodů objeví 22. března 2013. Děj hry vyvíjené exkluzivně pro Xbox 360 ve studiích People Can Fly a Epic Games se vrací k počátkům příběhu celé trilogie. Hráče vezme do doby dne E, tedy 14 let před události prvního dílu. Nového herního módu OverRun se dočká i multiplayer.

Studio People Can Fly, které má pod dohledem Epic Games vývoj Gears of War: Judgment na starosti, zasadilo nejnovější pokračování série do období dne E, jinak zvaného také Emergence day. Hordy Locustů zahajují invazi na povrch planety Sera, kterou se pokouší obsadit a ovládnout. Hráči se tak ocitnou rovnou uprostřed tvrdých bojů. Nebudou už ale ovládat postavu Marcuse Fenixe, známého z předchozích dílů. Vtělí se totiž do oblíbených postav Augusta Colea a Daimona Bairda. Budou tak spoluutvářet osudy vládních jednotek Kilo a Baird. Ty se snaží ubránit město Halvo Bay před útokem Locustů a zamezit tak jeho úplnému zničení.

Cole a Baird ale často odmítají uposlechnout rozkazy z velení. Kromě toho se také ocitnou ve vězení za ohrožení bezpečnosti milionů nic netušících lidí. Marcus, jehož vysvobozením začíná první díl původní trilogie, se několikrát objeví i v Gears of War: Judgment. Bude to ale ještě předtím, než se ocitne v cele za zločin vlastizrady. Kromě spousty akce, explozí, nových zbraní, nepřátel i dosud nepoznaných postav se totiž v nejnovějším pokračování poodhalí i historie vztahů mezi hlavními hrdiny. Nahlédnout lze také pod roušku událostí, které předcházely zaplavení Jacinta nebo výbuchu Lightmass bomb.

Změn se dočkal i multiplayer. Nový mód OverRun v sobě spojuje herní režimy Horda a Bestie známé již z dřívějška. Hráči si tak mohou vybrat, zda se budou bránit jako jednotky COG nebo se raději zúčastní masivních útoků v řadách armády Locustů. S každým úspěchem se pak pojí postup na vyšší úroveň a odemykání nových zbraní a schopností. Objeví se i zcela nová prostředí jako například mapa Island, zasazená na souostroví poblíž pobřeží Halvo Bay sloužící jako armádní zásobovací centrum. Jednotlivé ostrovy propojené soustavou tunelů a mostů tvoří dohromady zakázanou zónu, kam se civilisté nesmí ani přiblížit.

Nový díl úspěšné série, které se doposud prodalo po celém světě už přes 19 milionů kopií, tedy nabídne dostatek zábavy a akce nejen nejoddanějším fanouškům série Gears of War, ale všem majitelům konzole Xbox.