Zavřít reklamu

Nejvýkonnější Nvidia se představuje

Nvidia dnes oficiálně představila svou novou vlajkovou loď – GTX 690

28. 9. 2012    

Nvidia dnes oficiálně představila svou novou vlajkovou loď – GTX 690. Ta ve svém dvoujádrovém čipu a výkonu skýtá tu pravou výzvu pro opravdové hráče:

Další generace grafických čipů NVIDIA GeForce GTX 690 využívá moderní a výkonné architektury Keller. Jedná se o extrémně výkonnou dvouprocesorovou grafickou kartu, na které se nachází dvojice jader GK104. Jedním z prvních členů této rodiny využívající moderní grafický čip NVIDIA GeForce GTX 690 je grafická karta GTX 690 4GB od společnosti GIGABYTE. Tato karta představuje extrémně výkonný model, který uspokojí jakéhokoli náruživého hráče.

Obě grafická jádra NVIDIA GeForce GTX 690 je vyráběna nejmodernějším 28 nm výrobním procesem, který umožnil vměstnat do jádra obrovské množství tranzistorů a obvodů a posunout opět výkon o stupeň výš. Současně s nárůstem výkonu, byly ovšem zachovány dobré provozní vlastnosti a 28nm výrobní proces má také velmi pozitivní vliv na skvělé možnosti taktování jádra.

Grafická karta je vybavena technologií NVIDIA 3D Vision, díky které lze v kombinaci s monitorem podporujícím 3D zobrazení a speciálními 3D brýlemi zažít jedinečný zážitek při sledování třírozměrných filmů nebo her, a dostat se tak do 3D světa. Díky podpoře technologie SLI budete moci zapojit více karet do jednoho systému a škálovat tím grafický výkon, podmínkou je kompatibilní základní deska.

K dalším podporovaným technologiím patří též NVIDIA PhysX technologie, díky čemuž lze využít síly GPU k výpočtům fyziky ve hrách a tím zdokonalit zážitek z nich – není potřeba touto úlohou zatěžovat procesor počítače či dokupovat další speciální kartu. Karta dále nabídne Adaptive Vertical Sync, SMX Engine, TXAA a FXAA a spoustu dalších technologií.