Zavřít reklamu

Šéf studia Bohemia Interactive ke kauze se zadrženými vývojáři

Samotný ředitel studia se vyjádřil ohledně zadržení dvou vývojářů v Řecku.

20. 9. 2012    

Marek Španěl, ředitel studia Bohemia Interactive se vyjádřil k situaci kolem dvou zadržených vývojářů, kteří fotili řecké základny na ostrově Limnos.

Já osobně, i všichni moji kolegové, jsme stejně jako jejich rodiny zasaženi pro nás nepochopitelným zadržením a obviněním Martina Pezlara a Ivana Buchty na řeckém ostrově Limnos. Všichni, kdo je znají, vědí, že zcela určitě nejsou žádnými špiony a zcela určitě neměli v úmyslu nijak ohrožovat bezpečnost řeckého státu.

Na Limnos jeli na soukromý zájezd s cestovní kanceláří, aby si prohlédli skutečné místo, kterým je inspirované prostředí hry naší společnosti, na níž dva roky pracovali. Na ostrově byli jako běžní turisté.

Naše firma nikdy nepořizovala ani neshromažďovala žádné utajované skutečnosti, jako jsou například fotografie nebo plány vojenských objektů kteréhokoli státu, a ani jsme tímto nikdy nikoho nepověřili. Naše produkty vytváříme výhradně v souladu se zákony a s využitím veřejně přístupných podkladů a stejně tak tomu je i v tomto případě.

Prostředí této hry je zcela fiktivní a děj se odehrává v roce 2035. Její vydání bylo plánované na podzim letošního roku. Podle veřejně známých informací z podnětu místní samosprávy dokonce hru Arma 3 prověřovalo v říjnu 2011 řecké ministerstvo obrany a shledalo, že hra je zcela v pořádku.

Věřím, že celá tato situace je jen hluboké nedorozumění a že se co nejrychleji vyřeší, protože se jedná o obrovskou osobní tragédii pro Ivana, Martina a jejich rodiny. Jsem připraven svým přátelům a spolupracovníkům i jejich rodinám v této těžké situaci pomoci, jak jen to bude v mých silách.

Bohemia Interactive na letošní Vánoce připravuje vojenský simulátor Arma 3.