Zavřít reklamu

Update: Apple představuje Iphone 5 a nové Ipody

Iphone 5 je tu. Mnohem výkonnější, větší a lepší.
Update: K Iphone se předávají i dva nové Ipody.

12. 9. 2012    

Rok se s rokem sešel a Apple tentokráte v září uspořádal další keynote, na které představil Iphone 5. Ten samozřejmě přináší řadu vylepšení i novinek a to i pro hráče.

Iphone 5 bude mít očekávané rozlišení 4 palce při rozlišení 1136x640px. Jeho povrch je poté výhradně ze skla nebo hliníku, navíc je tenčí a lehčí než jeho předchůdci. Co to v praxi znamená? Především více uživatelsky přívětivější poměr stran 16:9 vhodný pro filmy, navíc díky tomu bude více prostoru pro další prvky v aplikacích i hrách. Při zvětšení rozlišení Apple ale zachoval úžasnou hustotu 326 ppi a zvýšil sytost barev o 60%. 

Krom toho smartphone nabídne ultrarychlé LTE připojení, které však v ČR příliš neoceníme a nechybí ani podpora wifi standartu  802.11n na frekvencích 2,4 Ghz a 5 Ghz. Ani výkonem ale Iphone 5 nezůstane pozadu. Oproti 4S nabídne procesor A6, který je 2x rychlejší, výpočetně i graficky. To přímo na pódiu prezentoval i Rob Murray z EA na hře Real Racing 3, jež vypadá jedním slovem fantasticky. Výkonem se dle Roba nový Iphone rovná současným konzolím.

Krom toho nový Iphone nabídne výdrž 225 hodin, vylepšený 8 Mpix fotoaparát nebo vylepšené snímaní videa. Poslední velká změna se týká samotného konektoru, který je nazýván Ligtning a je o 80% menší, než současný 30pinový konektor. Telefon bude k dostání v klasické černé a bíle barvě, prodávat se začne 21. září, 28. září se ho poté dočkáme i u nás a na Slovensku. Nový iOS 6, jež byl prezentován už toto jaro poté vyjde už za sedm dnů. 

Nyní k Ipodům. Apple představil hned dva modely, a to jak nový Nano, tak i Touch, jež je daleko více zaměřený na hry. 

Ipod Nano bude mít  2,5 disple a samozřejmě ho budeme moci ovládat dotyky. Prodávat se bude v 7 barevných provedeních a oproti minulé verzi navíc dostane FM rádio, bluetooth nebo krokoměr a vydrží přehrávat muziku až 30 hodin. Cena se poté pohybuje na hranici 150 dolarů, tedy v přepočtu pod tři a půl tisíci.

Oproti tomu Ipod Touch páté generace se chlubí šířkou pouhých 6,1 milimetru a váhou 88 gramů, což je neskutečně málo. Materiál bude vysoce kvalitní anodizovaný hliník a jinak nabídne podobný hardware, jako Iphone 5. Tedy širokoúhlý 4 palcový displej, stejné rozlišení nebo špičkový A5 procesor se dvěma grafickými a výpočetními jádry.

Ipod Touch dovede přehrávat hudnu až 40 hodin, co je ale zajímavější, fotoaparát bude mít rozlišení 5 mpix a přední i zadní čočka zvládnou nahrávat HD video. To ale není zdaleka všechno Apple dokazuje, že nový Touch je v zásadě osekaný Iphone. Nabídne totiž i rychlejší wifi, či bluetooth 4.0.

Nový Ipod Touch příjde v celkem 6 barevných provedeních i s novými sluchátky a to v nejlevnější 32 GB verzi za v přepočtu 6 a půl tisíce Kč. Za další 32 GB si budete muset 2000 připlatit.