Zavřít reklamu

Metal Gear Solid: Ground Zeroes – 10 minutový gameplay

Metal Gear Solid: Ground Zeroes odhaluje 10 minutový gameplay. Snake je zpět, a to na Foxu.

2. 9. 2012    

Hideo Kojima je zkrátka PAN vývojář. Jeho poslední video naprosto šokuje svým zpracováním. Byl vypuštěn první gameplay, který má 10 minut a ukazuje sílu nového enginu FOX. Metal Gear Solid: Ground Zeroes bude vyprávět příběh Big Bosse po událostech ze hry Metal Gear Solid: Peace Walker. Ve videu je zmínka o postavách Paz a Chico, kteří vystupovali právě v Peace Walker.

Ve videu je vidět tábor Omega v němž jsou drženi Paz a Chico. Každopádně co nejvíce nadchne je fakt, že FOX engine zobrazuje neuvěřitelné detaily. Odlesky, déšť, světla. To vše vypadá neuvěřitelně realisticky. Kojima jasně dokázal, že i starý hardware v podobě současných konzolí je schopen zobrazit něco tak úžasného. Je to tedy ve schopnostech, nikoliv v namakaném harwaru.

Snake se vrací, což je vidět na konci samotné prezentace a Kojima dodává, že je pouze na vás, jak se do tábora vydáte a jaký způsob postupu zvolíte. Hra už není tak koridorová jako dříve. Metal Gear Solid poprvé v sérii dává hráči možnost otevřeného světa. Snake má navíc možnost si kdykoliv zavolat podporu vrtulníku, tak aby mohl nastoupit a vystoupit jinde.

Zmiňujeme se o Snakovi. Zde jde o Big Bosse, který si střihl hlavní roli v Metal Gear Solid 3: Snake Eater a Metal Gear Solid: Peace Walker. Jeho příběh se tedy rozroste o další větev a podle dostupných informací se ukázka odehrávala na Kubě. Snake však také dostál mnoha změn. Oblékl novou verzi uniformy a nosí noktovizor dosti podobný tomu co má jeho konkurent Sam Fisher.

Big Boss je navíc otcem všech tří dalších Snaků. Jeho DNA byla využita ke stvoření Solida, Liquida a Soliduse Snakea. Z jeho současné podoby je poznat, že dosti zestárl. Prošedivělé vousy a vlasy to zpěčeťují. Podobnou volbu už Kojima udělal v Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Kdy nám nestárnoucího Solida Snakea nabídl jako důchodce který bojuje z posledních sil.

Nic dlašího zatím nevíme. Metal Gear Solid: Ground Zeroes se jeví jako vynikající titul, zejména díky prezentaci a fanoušci série musejí být spokojeni. Vždyť, co lepšího mohli k 25. narozeninám Metal Gear ságy dostat? Metal Gear Solid: Ground Zeroes vyjde na PS3 a Xbox 360. Datum vydání je zatím neznámé.

Určitě se sluší dodat, že Metal Gear Solid: Ground Zeroes není posledním dílem, protože Kojima již potvrdil, že jde o prequel k Metal Gear Solid 5. Toho se tedy zřejmě dočkáme na nové generaci konzolí.