Zavřít reklamu

Need for Speed Most: Wanted – Preview

Co autoři chystají pro podzimní Need for Speed: Most Wanted?

28. 8. 2012    

V posledních letech na nás vždy každý rok čeká jedno nové Need for Speed. EA zkrátka těží ze značky co nejvíce, i když někdy na úkor kvality, což je určitě škoda. Uspěje Criterion Games s novým Most Wanted?

Jsem to ale optimistická bytost, občas si říkám, že bych měl brzdit. Ale ano, podle mě má po krapet zpackaném The Run nové Need for Speed šanci, přece jen ho tvoří zkušení vývojáři, kteří už nejednou prokázali své kvality ve světě závodních her. Vždyť Criterion Games mají na svědomí třeba Burnout Paradise nebo Need for Speed Hot Pursuit, které bylo vcelku dobře hodnocené. Dost ale z historie, té si užijeme dost už příští týden ve škole (těm, co se teď do očí nahrnuly slzy se upřímně omlouvám), pojďme se podívat blíže na tento nejnovější počin.

Hned od kraje se musím zmínit o prostředí. V Criterion se rozhodli, že venkov z již zmíněného Hot Pursuit je třeba nechat za sebou, že je třeba změna. Ano, změna opravdu přijde a to v podobě obrovského města s názvem Fairhaven City, který by měl hráčům nabídnout různorodé tratě, jak jsou třeba staveniště apod. Jelikož je vaším úkolem stát se největším padouchem a dosáhnout co nejvyšší hledanosti tedy hodnosti “Most Wanted“, samozřejmě bude město obsahovat hromady a hromady úkolů, které budete muset podstoupit. Zpestřením jsou tzv. Speed Pointy, které budete dostávat za rozbíjení billboardů a budek silniční kontroly, Speed Pointy budou později sloužit k rychlejšímu zvýšení hledanosti . Když už jsme u vylepšení, co tuning? To je jedna z věcí, bez které si Most Wanted nelze představit. Z Criterion ale jdou jen a jen dobré zprávy, tuningu se samozřejmě hráči dočkají a k dispozici by měl být velký výběr možných vylepšení pro vašeho čtyřkolového mazlíčka.

Pokud jste hráli poslední díly Need for Speed, určitě máte pojem Autolog vrytý do své paměti. Jo, to je to, když na vás po zapnutí vyskočí taková ta tabulka s přihlášením. K čemu vlastně Autolog slouží? Autolog je systém, který se dá přirovnat k Battlelogu, jenž naopak znají hráči Battlefieldu. Oproti staré verzi přináší nová vylepšení hlavně v oblasti komunikace s hráči a se světem Need for Speed obecně. Nově budete moct vytvářet vlastní závody, sdílet s ostatními své dojmy nebo obrázky či se pomocí Autologu budete moct přenést k tabulkám a porovnávat své výkony s ostatními hráči. S tím také souvisí to, že Autolog bude aktivní po celou dobu hraní a průběžně bude hráče informovat o rekordech v závodech a všechny možné věci, které může hráč pokořit.

U závodních her se nejednou stává, že hru zapnete, odjedete všechny závody, odemknete to, co se odemknout dá, hru vypnete a už vás dále nezajímá. Pokud by se vám to tedy stalo i zde, podařilo by se vám pokořit tu spoustu úkolů, vše odemknout, tak vězte, že ještě není čas k odinstalování a hození hry do skříně. Nové Most Wanted totiž přitahuje hráče i na multiplayer, který by měl dostat v tomto díle zcela nový rozměr. Žádné zakládání závodů a nesmyslných roomů, podobně jako v f2p Need for Speed World se budete moct svobodně projíždět po městě, komunikovat s přáteli a závodit. Multiplayer dá hráči na výběr z několika módů, jako je třeba Týmový závod, při kterém jsou hráči rozděleni na dva týmy a společně se snaží získat co nejvíce bodů, nebo Jump event, kdy bude vaším cílem provést co nejdelší skok v omezeném časovém limitu. To vše samozřejmě propojené službou Autolog a Playlist, který bude vše hodnotit a řadit do žebříčků.

Nechci však, aby to vypadalo, jako když vám chci, jak se říká, mazat med kolem huby. Samozřejmě vše podle gameplaye vypadá dobře, hra vypadá krásně, ale přece jen jsou obavy na místě. Jedna věc, které se upřímně bojím, je umělá inteligence a to jak protivníků, tak policistů. V Hot Pursuit se s tím v Criterion Games moc nevypořádali, vždyť sem s ledovým klidem kosil policejní a závodní auta jedna báseň a inteligence typu „function_type (jed_za_hracem_a_naraz_do_nej)“ už neletí, přece jen už se za ta léta možnosti ve hrách posunuly dopředu. Další věcí je stereotyp. Ano, měli bychom dostat multiplayer a různé druhy závodů, ale stačí to? Nezbývá nic jiného než doufat, že si autoři s těmito faktory pohrají a vytěží z nich naprosté maximum.

Nakonec bych rád ještě zmínil jeden z faktorů nejdůležitějších a sice audiovizuální stránku. Jak to jenom říct…Paráda! A to soudím pouze podle gameplaye. Zvuk, grafika, krásně nasvícené a zpracované lokace jsou pastva pro oči. A to vše i přes vcelku přívětivé HW nároky, vždyť abyste hru rozjeli, budete potřebovat dvoujádrový procesor s min. 2,4GHz (AMD Athlon 2,7), 2GB RAM a grafickou kartu s pamětí 512mb, která se vypořádá s DirectX 10.

Druhého Most Wanted se dočkáme na přelomu 30. října (v Evropě si ještě dva dny počkáme) a to na PC, Xbox 360, PS3, PS Vita, iPhone, iPad a Android, honiček s policií si tedy budeme moct užívat na každém kroku. Osobně se již nemohu dočkat.