Zavřít reklamu

Mass Effect 3: Detaily o multiplayeru

Zatímco včera bylo dle obálek i pozdějšího krátké věty samotného studia konečně potvrzena informace, že Mass Effect 3 opravdu bude mít nějakou formu multiplayeru. Dnes se Bioware rozvázal jazyk ještě více, a tak jsou po celém světě známy i první detaily. Závěrečný díl vesmírné trilogie tak obsáhne „jen“ kooperační mód pro až 4 hráče, pojmenován […]

11. 10. 2011    

Zatímco včera bylo dle obálek i pozdějšího krátké věty samotného studia konečně potvrzena informace, že Mass Effect 3 opravdu bude mít nějakou formu multiplayeru. Dnes se Bioware rozvázal jazyk ještě více, a tak jsou po celém světě známy i první detaily.

Závěrečný díl vesmírné trilogie tak obsáhne „jen“ kooperační mód pro až 4 hráče, pojmenován Galaxy at War, přičemž klasické formy hry pro více hráčů se nakonec nedočkáme, což je nejspíše dobře. Jak samotný název napovídá bojovat budeme v paralelním období, kdy probíhá i děj Mass Effect 3 a výsledky našich misí, ať pozitivní, či negativní se přenesou a ovlivní i kampaň.

S dostatkem přátel díky propracovanému editoru dle Chris Priestly půjde vytvořit jakéhokoliv hrdinu. Zvolit si tak budeme moci z několika ras, pohlaví i zaměření od Biotika, až po čistokrevného Vojáka. Tým sestavený z živých hráčů, poté v tuhých bojích bude pomalu získávat strategická území zabraná Reapery, odrážet útoky a plnit další mise, jenž přispějí k odvrácení invaze.V tom nám pomůže ukazatel Galactic Readiness, jenž průběžně zobrazí stav i počty spřátelených ras, přičemž právě kooperace může naklonit mistky vah na vaši stranu. Příliš se ale nelekejte. Mass Effect 3 samozřejmě půjde dohrát i bez pomoci přátel. Ale mód Galaxy at War zkrátka jen vylepší naděje na vítězství a pokud možno i sníží případné ztráty.

Vyloučení klasického multiplayeru v nás vzbuzuje naděje, že Mass Effect nebude následovat příklad Dead Space 2. Pokud se tedy Bioware vyvaruje zásadních chyb, tak by mohla kooperace ještě více přispět k prohloubení příběhu Mass Effect 3. Více detailů o vývoji postav, všech dostupných rasách i misích bychom se dle Bioware mělo dozvědět již v několika následujících týdnech.