Zavřít reklamu

NHL 12 – Preview

Tvrdý hokej v preview na NHL 12

16. 8. 2011    

Jágr k Letcům, Havlát ke žralokům a Vokoun do hlavního města. Že vůbec netušíte, o čem mluvím? V tom případě vám buď přes práh domu nesmí jakákoliv konzole, nebo přes léto upřednostňujete spíše ten kulatý nafukovací nesmysl, namísto malého, černého a placatého. Stejně jako minulý, předminulý a vlastně už od roku 1991 k nám v září doputuje nový díl hokejové série NHL. A nutno říct, že to má rok od roku u svých fanoušků těžší. Nejenom, že poslední díl, který vyšel na PC, byl ročník 2009 a tímto tahem EA ztratila obrovskou hráčskou základnu – a fanoušci se stále dokola dohadují, proč tomu tak bylo. Jedni navrhují klesající zájem hráčů a tím pádem nízké prodeje, jiní zase rozhodnutí EA pro přechod na konzole a snazší hraní pomocí analogových páček. Ať je tomu tak či onak, stejně, jako jiné série od EA, např. FIFA, MADDEN, nebo (ehm) golf, musí letošní NHL přijít s něčím novým, aby zaujalo namlsané konzolisty. Sérii trochu podráží nohy i fakt, že jí postupem času odpadli všichni vážnější soupeři a NHL tak prakticky nemá žádnou zdravou konkurenci, jako má třeba FIFA v Pro Evolution Soccer, nebo Battlefield v Call Of Duty. Abych ale jen nemaloval čerta na zeď, pokud se podíváte na seznam ohlášených novinek a vylepšení, NHL 12 se naopak oproti svým starším sestřičkám zdá být doslova revoluční v mnoha ohledech.

LETOS POD ŠIRÝM NEBEM

Pojďme se tedy rovnou pustit do novinek, kvůli kterým by vám právě ta letošní NHL neměla chybět ve sbírce. A začít nemůžeme ničím jiným, než možností zahrát si se svým mužstvem zápas pod širým nebem, takzvaný Winter Classic. Tento herní mód do hry vývojaři z EA přidali na základě mnohých proseb z řad fanoušků a z dostupných videí nutno dodat, že tato novinka vypadá velice zajímavě. Hlavně jsem zvědavý na změny počasí a zda bude mít nasněžená vrstva na ledě velký dopad na hru, jako zpomalení rychlosti bruslení, častější pády a následná zranění, nepřesné přihrávky a možná se dočkáme i vstřelených gólů z důvodu zapadlé vločky do gólmanova oka. Možná. Jako bonus navíc bude NHL 12 obsahovat záznam zápasu NHL Winter Classic 2011, který spolu sehrály týmy Pittsburgh Penguins a Washington Capitals na stadionu Heinz Field v Pittsburghu.

SKORO JAKO DOMINÁTOR

Velkých změn se letos dočkáme u brankářů. Ti se teď budou chovat mnohem více realističtěji, dalo by se říct, lidštěji. Pokud si vzpomínáte na Dominika Haška v dobách jeho největší slávy, jak se pokaždé krásně rozplácnul na ledě, tak něco podobného, ale samozřejmě ne v takové míře, jako u naší brankářské legendy, můžete očekávat i v NHL 12. Dále si brankáři budou častěji popojíždět z brankoviště, dělat hokejkou prostor pro lepší výhled a dle dostupných videí budou mnohem více “soupeřit” s clonícími hráči. Čekejme od nich tedy různé pošťuchování (fér i nefér) a poprvé v historii budete moci rozbít nos protějšímu brankáři v bitce – zda ho při souboji budete moci přetáhnout brankářskou holí přes hlavu potvrzeno nebylo :-D.  

 

BUĎ PROFÍKEM…

Pro ty z vás, kdo se v minulém ročníku nemohli odtrhnout od Be A Pro, mám skvělou zprávu. Tento herní mód byl přepracován tak, abyste si jako hráči poctivě vyšlapali svou cestu z “pana nikoho” až po legendu NHL. Budete tak moci nejdříve odehrát 4 plné sezóny v CHL, následně budete draftováni klubem NHL a ještě než nakouknete do nejlepší ligy světa, musíte potvrdit své kvality v nižší lize AHL (samozřejmě někteří z nás by chtěli, aby kariéra začínala už v 9ti letech při pinkání tenisáku o zeď domu, přebírání rad od dědečka a následné rvačky se sousedovic Pepíkem o tom, kdo bude brankářem. Tak to vás musím zklamat, takto do hloubky hra zatím propracovaná není…možná příště. Herní čas na ledě si pak musíte zasloužit plněním úkolů od kouče, které vám bude předávat během přestávek mezi střídáními a pokud by vás nebavilo se dívat, jak se ne/daří vašim spoluhráčům na ledě, jednoduše se můžete ke svému dalšímu střídání prosimulovat. A když už se bavíme o střídáních, neměla by vám uniknout novinka EA SPORTS Action Tracker inspirovaná skutečným statistickým nástrojem NHL GameCenter Ice Tracker. Ten vás bude během zápasu zásobovat nejrůznějšími údaji o každém vašem střídání a zaměří se hlavně na klíčové momenty zápasu, jako jsou střety, nebezpečné akce a hlavně góly. Geniální, říkáte si? Naprosto.

…A STAŇ SE LEGENDOU

Jako horkou novinku EA pře pár dny představilo zařazení skutečných legend do hry a spolu s nimi i režim Be A Legend. V něm můžete prožít kariéru hráčů, jako například Gretzky, Chelios, nebo Bourque, drtit historické rekordy a zdolávat milníky a nejrůznější výzvy z jejich skutečné kariéry. Další jména budou prozrazena během následujících dní a týdnů, snad se ale nezapomnělo třeba na Roye nebo Messiera…nebo vás napadá někdo vhodnější? 🙂

 

Hra vychází 9. září pro PS3 a XBOX 360 a na jejím obale se tento rok objeví Steven Stamkos z týmu Tampa Bay Lightning (nechci vyvolávat flame, ale Corey Perry z Anaheimu by se mi tam líbil víc, když už vyhrál tu Hart Trophy…).
Ti z vás, kteří si hru předobjednáte, dostanete na disku bonusy v podobě exkluzivních balíčků značky Bauer. První z nich budete moci využít pro svého hráče v poli, kterému se díky tomuto balíčku ihned zvýší schopnosti a snadněji tak za sebou zanecháte trvalou stopu v historii a zařadíte se mezi největší legendy NHL. Druhým balíčkem je také vylepšení, tentokráte ale pro brankáře. Váš gólman se díky tomu stane téměř „neprůstřelným pancířem“ ve vaší svatyni a soupeři se budou vztekat nad vychytáváním jejich střel pod všemi možnými úhly a neuvěřitelnými zákroky. Oba tyto balíčky můžete využít v režimech Be a Pro a EA SPORTS Hockey League.