Zavřít reklamu

Odhalena Arma 3

Studio Bohemia Interactive je ve světě známé především díky první Operaci Flashpoint a samozřejmě i jejími pokračováními, dvěma díly vojenské akce Army. A včera jsme se dočkali poměrně nečekaného odhalení v pořadí již třetího dílu série, jež bude vsázet na příběhovou kampaň, neuvěřitelně detailní i realistickou grafiku a samozřejmě extrémní realističnost, která provází celou sérii. […]

20. 5. 2011    

Studio Bohemia Interactive je ve světě známé především díky první Operaci Flashpoint a samozřejmě i jejími pokračováními, dvěma díly vojenské akce Army. A včera jsme se dočkali poměrně nečekaného odhalení v pořadí již třetího dílu série, jež bude vsázet na příběhovou kampaň, neuvěřitelně detailní i realistickou grafiku a samozřejmě extrémní realističnost, která provází celou sérii.

Příběh hry začíná, když se západní Evropa, vyčerpaná po letech intenzivního válečného konfliktu s armádami Východu stala poslední výspou vojsk NATO. Na pokraji porážky se vrchní velení NATO odhodlalo k zoufalému kroku. Ve snaze získat přísně střežené vojenské tajemství je zahájena operace Magnitude. Malá skupina speciálních sil a výzkumníků je vyslána na ostrov ve Středozemním moři, hluboko za nepřátelskou linií. Ale po prozrazení celé operace a zničení průzkumné jednotky se kapitán Scott Miller ocitá na pobřeží nepřátelského ostrova. Přes nepřízeň osudu pokračuje v plnění mise a uprostřed nelítostné přírody bude čelit nepřátelské přesile i následkům svých vlastních rozhodnutí.

Součástí Army 3 bude samozřejmě i nová generace enginu Virtual Reality, díky němuž se hra dle slov Marka Španěla, ředitele Bohemia Interactive stane tím nejlepším, co kdy studio vytvořilo.

Součástí herního obsahu dle tiskové zprávy bude:

  • Kampaň pro jednoho hráčenaplno rozvinete své taktické schopnosti a z osamělého bojovníka se stát velitelem v příběhu s otevřeným koncem.
  • Vozidla a zbraně – Ovládejte širokou škálu vozidel, letadel a lodí, bojujte s čímkoli od pistole až po nejpokročilejší zbraňové systémy současnosti.
  • Volitelné vybavení – Vyberte uniformu, poskládejte zbraň a doplňky, upravte výstroj, pořádně si naložte zásoby do batohu.
    Fyzikální simulace a zlepšené animace postav – Za pomoci PhysX je dosaženo lepší simulace vozidel, interakcí s herním postředí stejně tak jako zlepšený a přepracovaný animační systém hry.
  • Autentické a detailní prostředí – Poznejte moderní válečný konflikt zasazený v rozsáhlém a autentickém prostředí středomořského ostrova vymodelovaného podle reálných geografických dat.
  • Hra pro více hráčů – Bojujte se spoluhráči v kooperativních i konkurenčních scénářích na serverech podporujících Windows nebo Linux.
  • Rozšiřitelnost a modifikovatelnost – Vytvořte nekonečné množství vlastních misí v intuitivním a snadno ovladatelném editoru.

Jako poslední byly zveřejněny i předpokládané HW nároky, jež je ale třeba brát s rezervou:
OS: Windows 7 / Vista
Procesor: Intel Core i5 nebo AMD Athlon Phenom X4
Grafická karta: Nvidia Geforce GTX 260 nebo ATI Radeon HD 5770 s podporou shader modeul 3 a 896 MB VRAM
RAM: 2 GB
Místo na HDD: 15 GB
Datum vydání Army 3 bylo prozatím stanoveno na léto roku 2012, ale k vidění bude i na červnové E3.

Oficiální boxarty: