Zavřít reklamu

Lucius – Preview

Temné preview na Lucius

17. 5. 2011    

Celý příběh se odehrává 6.6. 1966, kdesi na bohatém panství, kde se narodí chlapec jménem Lucius. Jeho dětské nevinnosti však netrvají dlouho. Do šesti let byl jako každý jiný kluk, kromě toho že žil v luxusu. Lucius vyrůstal se vším, co chtěl, včetně několika služek. Jeho rodina vlastnila řeznictví a Lucius měl i soukromého učitele. Však večer před jeho šestými narozeninami se stalo něco, co by nikdo nikdy nečekal. Ve snu se mu zjevil jeho skutečný otec. Ukázal mu, že je jeho synem. V tom by nebylo nic špatné, ale jeho otcem byl samotný ďábel. Otec ve svém synovi probudil čistou bestii a dal mu za úkol dokončit poslání zla. Musí získat kontrolu nad Zemí.

Běsnění začíná

Ráno, hned po probuzení je to tady. Lucius se pomalinku začíná zbavovat jednotlivých osob žijících na panství. A nyní je to čistě jen na vás, jak si s otravným hmyzem poradíte. Lucius je vybaven schopnostmi, které by mu záviděl nejeden X-Men. Do jeho bojového arzenálu se zařadí: telekineze, ovládání mysli, příprava smrtelných nehod atd.. Ovšem co by to bylo za zábavu bez háčku? Lucius, je v šesti ještě příliš slabý a tak i jeho schopnosti jsou pod psa. Tak je každou nehodu potřeba dobře promyslet a hlavně se neprozradit. To je totiž cíl úspěchu. Hra funguje, na systému prozkoumej okolí, zjisti chování a návyky kořistí a poté přejdi k co nejefektivnějšímu strategicky naplánovanému útoku. S každým zabitím jeho schopnosti rostou a díky tomu je nejen silnější, ale vraždy jsou mnohem propracovanější a zábavnější. Tyto vraždy ještě zpestřuje tolika hráči nenáviděný „faktor mozku“. Hádanky a hlavolamy vás budou provázet po celou hru. Pro mnoho hráčů to jistě bude trest (SMRTI). Ovšem je to krásný pocit zapojit i mozek a ne jen bezmyšlenkovitě slintat nad předem naprogramovanou cestou. Co se týká samotného vraždění, je dle informací bohužel jen jeden způsob zabití. Takže mnohým z nás to dá práci přijít na to, co po nás vlastně chtějí. Výběr svého způsobu uštvání kořisti by byl jistě zábavnější, efektivnější a hru by jistě oživil.

Rozbor videa

Na videu lze pozorovat několik zajímavých věcí. Lucius má takové křečovité pohyby, chybí mu asi pár svalů a nějaká fyzika. Ve hře jak je vidět, budete používat interaktivní ruku a zaměřovací kolečko v červené barvě. Možnosti ve hře se rozsvítí červeně a pomocí virtuální ruky se dají využít. Zde opět narážím na problém, že Lucius se ani nehne a předmět (zámek) se mu objeví v ruce. Chápu je to adventura, ale ty pohyby rukou mi tam prostě chybí. Sídlo se mi zdá poněkud prázdné. (chodba, mrazák). Po otevření mrazáku, kde byla uvězněna služka, je nějak nenamrzlo. Je tam jen krapet sněhu nebo krupiček ledu v rozích, což mi taky osobně dost vadí. Je potřeba si zase uvědomit, že je to jen krátké preview a je to zkrátka ještě nedodělané.

Herní doba a okolí

Co se těchto dvou herních faktorů týče, je to tak na vážkách. Lucius nebude mít zrovna extra prostor k pohybu, pouze sídlo a přilehlé okolí. Residence, ve které Lucius bydlí, je v celku obrovská. Takže jestli bude muset běhat z horního patra (bod A) do dolního (bod B) a bude to přes celé sídlo, tak to bude pěkně na…Snad nám dají vývojáři totální kontrolu nad Luciusem a jeho krůčky. Přestože mi hra připadá hrací plochou poměrně malá, herní čas je zhruba odhadován bezmála na 13 hodin, což je v dnešních dobách krásné. (To jistě dělají ty zmiňované hádanky). Například, takový Homefront měl herní čas něco okolo 4 hodin, což je čertovsky málo. Člověk než potřeboval na záchod, byl už na konci hry.

Celkový pohled

Když to přejdeme okolo a dokola dostaneme zvláštní pocit. V dnešní době vychází hry jako CRYSIS 2, které „ždímají“ grafické karty do posledních kapek. Lucius je ovšem úplně něco jiného. Člověk nesmyslně zírá na screeny ze hry a nestačí se divit. Grafika neoplývá zrovna žádným zázrakem. Je prostě na tuhle dobu nemastná, neslaná. Stíny hry hrají však úplně jinou písničku. Celá hra je krásně nasvětlená a hraní stínů na podlaze a zemi je pastva pro oči. Do vydání je ještě dlouhá doba a může se hodně věcí změnit. Mnoho hráčů tato hra jistě zaujme, na dlouhou dobu je jistě zabaví. Pak tu je druhá strana hráčů, která o chudáka Luciuse nezavadí pohledem. Možná ho to bude dost mrzet, protože může zajisté překvapit. Tato hororová adventura k nám dorazí z pekla mezi říjnem a prosincem. (Ovšem byla už tolikrát odložena, že to jisté není). Výrobci Mamba Games a Shiver Games si snad dají tu práci s dodatečným vyladěním, když už na ní hráči tak dlouho čekají. Pak se snad konečně dozvíme, zda Lucius ovládne Svět, nebo mu to snad někdo překazí.

Podle posledních informací by hra měla vyžadovat tyto nároky :

  • Pentium Dual Core 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • grafickou kartu 512MB (GeForce 8800 GTS nebo lepší)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/Windows 7