Zavřít reklamu

Darkspore vstupuje na trh

Studio Maxis™ společnosti Electronic Arts dnes oznámilo uvedení titulu Darkspore™ na český a slovenský trh ve verzi pro Windows PC, a to jak v klasické prodejní, tak i digitální podobě. Darkspore je onlinové* akční RPG, v němž hráči kooperativně bojují proti mimozemšťanům na neznámých planetách a prověřují své schopnosti v multiplayerových bitvách s protihráči z […]

29. 4. 2011    

Studio Maxis™ společnosti Electronic Arts dnes oznámilo uvedení titulu Darkspore na český a slovenský trh ve verzi pro Windows PC, a to jak v klasické prodejní, tak i digitální podobě. Darkspore je onlinové* akční RPG, v němž hráči kooperativně bojují proti mimozemšťanům na neznámých planetách a prověřují své schopnosti v multiplayerových bitvách s protihráči z celého světa.

Náš tým se rozhodl vytvořit na poli RPG žánru něco nové a naprosto unikátního. V případě Darkspore jsme tohoto cíle dosáhli,“ říká Lucy Bradshawová, generální manažerka studia Maxis. „Technologie editoru Darkspore Creature Creator poskytuje hráčům jako vůbec první v žánru RPG bezkonkurenční kreativní nástroje k úpravám vzhledu hrdinů a určování jejich předností i slabin. Herní zážitky jsou pro každého jiné, protože vycházejí z individuálních rozhodnutí. Editor Creature Creator patří v kombinaci s dynamickou AI nepřátel, kooperativním multiplayerem a širokými možnostmi PvP mezi to absolutně nejlepší, co nyní můžeme nabídnout. Už se nemůžeme dočkat, až se Darkspore dostane hráčům do rukou a oni začnou s tvorbou svých příšerek.

Na rozdíl od jiných akčních RPG umožňuje Darkspore hráčům shromažďovat arzenál živých zbraní – geneticky upravených hrdinů s různými bojovými schopnostmi – a vylepšovat je pomocí desítek tisíc částí těla a výstroje. Hrdinové se dělí do tří charakteristických tříd a pěti různých genetických typů. Díky prakticky neomezenému počtu možností vlastních úprav ze získané kořisti v průběhu kampaně si hráči mohou vytvořit libovolný počet úžasných hrdinů a vyrážet s nimi do bitev. S využitím oceňované technologie ze Spore Creature Editor mohou hráči své hrdiny modifikovat, vylepšovat jejich dovednosti a kompletně měnit vzhled tříčlenných bojových jednotek.

V kooperativní kampani mohou spojit své síly až tři přátelé. K dispozici jsou i onlinové zápay v módech 1 na 1 nebo 2 na 2. Hru Darkspore vyvinulo studio Maxis exkluzivně pro Windows PC.