Zavřít reklamu

PSP2 oficiálně + informace

Podle veškerých předpokladů došlo dnes na oznámení nové konzole od Sony, konkrétně jde o PSP2. To však nese nový název NGP (Next Generation Portable). Pojďme si jej představit blíže! Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) dnes oznámila svoji příští generaci přenosného zábavního systému (kodové jméno: NGP), který umožní maximální zážitek s přenosným zábavním zařízením. NGP si […]

27. 1. 2011    

Podle veškerých předpokladů došlo dnes na oznámení nové konzole od Sony, konkrétně jde o PSP2. To však nese nový název NGP (Next Generation Portable). Pojďme si jej představit blíže!

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) dnes oznámila svoji příští generaci přenosného zábavního systému (kodové jméno: NGP), který umožní maximální zážitek s přenosným zábavním zařízením. NGP si odbude svůj debut na konci roku 2011.

NGP je vytvořen tak, aby poskytl uživateli nepřekonatelnou interativní zábavu, která je možná pouze na PlayStation®. Tento nový systém nabízí revoluční kombinaci bohaté herní a sociální konektivity v kontextu reálného světa umocněného zkušeností SCE ze zábavních systémů PSP® (PlayStation®Portable) a PlayStation®3 (PS3®).

Základem DNA u PlayStation je hluboký herní zážitek a NGP je dokonalým ztělesněním této vize. Díky konektivitě Wi-Fi a 3G spolu se spostou dalších aplikací NGP umožní uživatelům nekonečné množství možností “setkání”, “spojení”, “objevení”, “sdílení” a “hraní” se svými přáteli ať jsou kdekoliv. Uvnitř zařízení se skrývá velká řada funkcí, která umožní opravdovou zábavu, ultimativní přenosnou zábavu příští generace.

Ohromující OLED a revoluční uživatelský interface

NGP je vybaven nádherným multi-dotykovým 5 palcovým OLED (organic light emitting display). Vysokovýkonový CPU/GPU v kombinaci s OLED poskytuje jak pro hry, tak i pro digitálni zábavu neobyčejně bohatou grafiku, kterou nebylo možno spatřit nikdy předtím na přenosném zábavném zařízení. Nový systém má v zadní části umístěn unikátním multi-dotykovým pad, který spolu s předním dotykovým displayem umožní uživatelům ovládat hry jakoby ve třech rozměrech přes pohyby prstů “dotknout, shrábnout, kreslit, tlačit a táhnout”.

l Superoválný design a Dual Analog Sticks

Díky úspěchu základní filosofie design u PSP, NGP převezme super oválný design tak, aby pohodlně padl do rukou uživatelů. Vůbec poprvé bude přenosný zábavní systém vybaven dvěma analogovými sticky, což umožní příchod širokému spektru her na přenosný systém.

LiveArea

Každý herní titul pro NGP bude obsahovat oblast nazvanou “LiveArea™”, kde budou moci uživatelé sdílet svoji zábavu a vášeň s dalšími hráči. Uživatelé budou informováni o herních novinkách jak od SCE at i od jiných vydavatelů prostřednictvím PlayStation®Network. Navíc, NGP uživatelé budou mít k dispozici volbu “Activity”, která bude neustále updatována s výsledky ostatních hráčů, kteří hrají stejnou hru, což povede ke komunikaci mezi jednotlivými uživateli.

Near

SCE rovněž poskytne na NGP novou službu “určení místa”, jako součást základní funkce využívající PlayStation Network. Nová služba s názvem NEAR speciálně vyvinutá pro NGP bude předinstalovaná v systému a umožní uživatelům zjistit co jejich přátelé v okolí hrají nebo hráli. Uživatelé mohou potkat své přátele a nové hráče virtuálně bez ohledu na to co hrají tím, že budou sdílet informace z her a to nyní, anebo přes časové pásma a vzdálenosti.

Nové herní medium

NGP obsahuje nové herní medium pro herní tituly, malou flash kartu. Díky výhodám paměti flash, karta tak pojme celý herní titul včetně dodatečného herního obsahu. SCE bude schopna v budoucnosti dodat herní karty s vyšší kapacitou, což umožní vývojářům uložit vice herních dat na kartu ješte pro bohatší hry.

NGP bude dále vybavena dvěma kamerami, vepředu a vzadu, dále třemi pohybovými sensory, gyroskopem, akcelerometrem a elektronickým kompasem. Všechny tyto prostředky jsou vyvinuty k tomu, aby sloužily uživatelům k užití si světa zábavy stylem vycházející ze skutečnou životní zkušeností.

PlayStation®Suite (PS Suite), rovněž dnes oznámený bude úzce propojený s NGP. Nově vyvinutý herní obsah pro přenosné zařízení Android™ si lze užít na NGP. To znamená, že uživatelé budou mít přístup nejen k nejnovějšímu sofistikovanému obsahu, ale i k tomu typickému pro mobilní trh.

SCE zásadním způsobem povýší NGP směrem k datu uvedení na trh jako zábavní přenosnou platformu příští generace a vyvine velké úsilí k další expanzi přenosného herního trhu.

Technické specifikace

CPU: ARM CortexTM-A9 core (4 jádra)

GPU: SGX543MP4+

Vnější rozměry: cca 182 x 18.6 x 83.5 mm (šířka x výška x hloubka)

Obrazovka: 5 palců (16:9), 960 x 544, cca 16 milionů barev, OLED (Touch obrazovka), Multi-touch obrazovka (kapacitního charakteru)

Kamera: přední a zadní

Zvuk: zabudované stereo reproduktory, vestavěný mikrofon

Senzory: Six-axis snímací pohybový systém (three-axis gyroskopu, three-axis akcelerometr), Three-axis elektronický kompas

Připojení: GPS a Wi-fi, bezdrátové připojení k síti (3G) a Bluetooth 2.1

Ostatní:

– PS tlačítko
– Power tlačítko
– Směrová tlačítka nahoru/dolu a vpravo/vlevo
– Akční tlačítka (trojúhelník, kruh, kříž, čtverec)
– Ramenní tlačítka (vpravo/vlevo)
– Tlačítka START a SELECT
– Hlasitost (+/-)

PSP 2 by se mělo na trhu objevit na konci tohoto roku v Japonsku. Evropa se zřejmě dočká začátkem příštího.