Zavřít reklamu

LEGO Harry Potter: Years 1-4 – Preview

Čarodějné preview na LEGO Harry Potter: Years 1-4!

14. 5. 2010    

Přestože J.K.Rowlingová teď v blízké době nechystá žádnou novou knihu z kouzelnického světa, který stvořila, tak se na nás chystá další hra na motivy jejího kouzelnického učně, Harryho Pottera. Jelikož se v herním světě poměrně silně projevuje značka LEGO, tak se autoři rozhodli jejího potenciálu využít a propojit ji s tímto fantasy světem, který přilákal pozornost milionů čtenářů na celém světě.

Raději knihu, hru nebo film?

Možná jste třeba Harryho Pottera nečetli, určitě jste již viděli některý z filmů, nebo jste snad v tom nejlepším případě hráli některou z předchozích her. Jistě původní hry se drželi jasně dané knižní linie a pouze doplňovali sbírku předmětů k tomuto fenoménu. Nicméně kvalita těchto titulů byla poměrně mizivá a byly určeny zejména pro zasvěcené fanoušky. Nijak nenabudil ani fakt, že hra se většinou dala projít za nějakých 5-6 hodin a znova se vám ji hrát nechtělo. Tak tedy hurá k LEGO Harry Potter Years 1-4. 1-4? Vždyť Harry, ve škole čar a kouzel nesoucí jméno Bradavice, studoval dlouhých sedm let. S tím jistě počítají i autoři, a tak se zbylých třech let dočkáme zřejmě později.

Příběh začíná na úplném počátku, což znamená děsivou příhodou s harryho rodiči a Lordem Voldemortem. Harry je pak odložen na prahu matčiny sestry a ponechán svému osudu. Jednoho dne se však doslova „rozrazí dveře“ a ohromná postava bradavického šafáře chlapci oznámí, že byl přijat na školu čar a kouzel. Tak a to bychom měli. Stejně jako v předchozích LEGO počinech (Star Wars, Indiana Jones, Batman) se dočkáme skvělého 3D LEGO světa. Vše je vymodelováno dle skutečné předlohy LEGO kostiček a už jen pohled na tu líbivou a veselou nádheru kolem vám vykouzlí úsměv na tváři. Po mé osobní zkušenosti s LEGO Star Wars musím uznat, že jsem se výborně bavil, a to dokonce lépe než u běžných Star Wars titulů. Převést tento pohádkově dětský námět do herní podoby, to byl špičkový nápad.

Ale my jsme převtělování ještě nebrali!

Pokud jde o náplň hry je jasné, že se ocitneme v kůži Harryho Pottera a půjdeme na procházku po Bradavicích a při chvilce nudy budeme muset zachraňovat celý svět. Velké spoilerové pozor pro fanoušky tohoto fenomenálního univerza! Nebudeme se prohánět pouze v harryho kůži. Na své si přijdou příznivci „převtělování“, jelikož bude možné dostat pod kontrolu například Rona Weasleyho, Hermionu Grangerovou, školníka Filche, Hagrida, Brumbála a spoustu dalších. Kompletní seznam samozřejmě neznáme, jelikož je uzamčen ve filchově šupleti, ale nechme se překvapit. Každopádně všechny postavy nebudou odemčeny už od samého počátku. Některé si budete muset zasloužit za vaše úspěchy ve hře.

Postupně si projdeme čtyřletou éru příhod z bradavické kroniky, a tak nebude chybět spousta památných momentů – Harry je napaden Lordem Voldemortem, létající auto, záchrana Kamene Mudrců, boj s Baziliškem, boj o přežití při sledování azkabanského vězně, turnaj tří kouzelníků a boj s Lordem Voldemortem. Je toho hodně a například jsme hodně zvědavi, jaký bude například Famfrpál. Díky těmto zážitkům se dočkáme spousty lokací, mezi kterými nebudou chybět – Doupě, Bradavice, Gringotovic banka, Příčná ulice, Kvikálkov, Prasinky a zřejmě i Raddleův statek. Pokud jde přímo o Bradavice ty by mají být zpracovány tak, že se dočkáme velké spousty učeben, charakterů a mnoha vedlejších úkolů a miniher. Hratelnost tedy bude dotažena k dokonalosti.

Questy, zábava a mnoho miniher

Hurá do školní lavice! Přeci jen se dočkáme jedné specialitky a tou bude vývoj postavy. Nejen že budete plnit hromadu zábavných questíků, ale čeká vás velká spousta miniher, které zde představují učební hodiny. Tipujeme, že se dočkáme bylinkářství, lektvarů, přeměňování, famfrpálu a možná i dalších hodin. Díky vývoji budete postupovat na vyšší levely, což vám později umožní provádět složitější kouzla a míchat obtížnější lektvary.

Kostičky všude kam se podíváš!

LEGO Harry Potter Years 1-4 bude klasickou adventurou okořeněnou krásně pestrou grafikou, díky níž budou k hraní přilákáni i ti nejmladší hráči. Čeká nás příjemně podaný příběh prvních čtyř knih (Harry Potter a Kámen Mudrců, Harry Potter a Tajemná Komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu a Harry Potter a Ohnivý Pohár). Je to stále stejný princip jako u jiných LEGO titulů, ale vše tam funguje výborně, hráči jsou spokojeni a skalní fanoušci budou nadšeni. No a kdy že Harry napadne naše konzole a PC? Bude to koncem května, konkrétně 28. a hůlku si připraví PC, PS3, PSP, Xbox 360 hráči a Wii hráči.