Zavřít reklamu

Blobby Volley, Swords and Sandals 2, Plants vs. Zombies – Minirecenze

Kdo vymyslel tenhle piočin? Volejbal, zombíci, gladiátoři… Občas mám pocit, že na herní scéně pracují novináři, co rádi čichají omamné látky.

9. 7. 2012    

Nic jsem si neaplikoval. Tyto hry si rozhodně zaslouží pozornost. Však uvidíte. Dnes jsme si pro vás připravili další zajímavou trojici, která by mohla zpříjemnit dlouhý letní večer. Všechny vybrané kousky mají společnou jednu věc. Budeme bojovat. Proudy krve však nepotečou. A když, tak jenom trošíčku. Tyto lehce nedoceněné tituly jsou ukázkovým příkladem „v jednoduchosti je krása.“ Minirecenze jim dnes ten prostor poskytne.

Blobby Volley

Hra s příměsí volejbalových zápasů? S barevnou plastelínou místo hráčů? V pozadí neměnící se tapeta tropů a jeden kulatý míč?  Co je to za blbost? A vidíte, není! Po nastavení klapek, změny barvy a jména pro Bloba, se přesouváte rovnou do hry. Blobby Volley nabídne tři obtížnosti, které prověří vaši zručnost a pozornost. Cílem je nahrát patnáct bodů dříve než soupeř. Míče se nesmíte dotknout čtyřikrát po sobě. Body se však nezískávají hned po první smeči. Na barevných numerách se nejprve objeví vykřičník. Pokud poté uspějete, máte kýžený bod. Počítač dá hlavně na obtížnost „Hard“ velmi zabrat. Ta prává zábava však spočívá ve hře s kamarádem. Hra poskytuje i tabulku, která může sloužit jako statistický údaj pro vaše turnaje. Je fajn, že si volejbalový míč můžete odrážet o zadní stranu obrazovky, samozřejmě na vaší půlce, ne na soupeřově.

Blobby Volley skýtá mnoho zábavy v jednoduchosti. Graficky hra působí až relaxovým dojmem. Klidné moře a nebe v dálce ve vás nechá krásný pocit. Hudby se v Blobby Volley nedočkáte. O lokalizaci se stará angličtina, němčina a francouzština.  Hru si můžete okamžitě stáhnout. Má jen několik megabajtů, a rozhodně ji rozjedete na archaickém stroji. Já hrál na verzi 1,8.

Swords and Sandals 2 Emperor´s Reign

Na tuto nenápadnou gamesku jsem před lety narazil úplně náhodou. O to větší radost mi však  udělala. Vracíme se do časů bitek gladiátorských řeží. Na začátku si poupravíte svého hrdinu. Rozdělíte pár bodíků do atributů jako je sílá, obrana, zdraví, výdrž apod. První mise slouží jako tutoriál ve vězení. Hlavním cílem tady je přežít. A jak to tedy udělat? SaS 2 je bojovkou na tahy. Nejprve se přiblížíte k oponentovi a následně zvolíte jeden ze tří útoků (rychlý, normální, mocný). Cílem je poslat dotyčného přes řeku Styx. Po probojování na svobodu se objevíte na malé obrazovce. Na ní jsou tři obchody (zbrojař, prodejce zbraní, a kouzelnický kiosek), kostel (zde si savujete postup) a koloseum. Turnaje obsahují náhodně sestavené bojovníky a předefinované bosse. Po absolvování turnaje dostanete peníze a zkušenostní body. Takže, levelujete, bojujete a bojujete. To je tak vše. Jenže, hra nabídne obrovské množství zbraní a zbrojí. Pokud na to máte, můžete si koupit speciální lektvary nebo arsenál hezky očarovat kouzlem. Na výběr, tu máme meče, palice, luky, kladiva, sekery atd. Pro výdělek si občas zaskočíte do menší místnosti. Zde nepříttele nezabíjíte, jen mu musíte jako první ubrat všechny hitpointy z brnění. Hra je neskutečně dlouhá. V pozdějších fázích se dostanete do obrovských arén a cestu k bossovi vám bude hatit i třeba dvacet pět nažhavených borců. Při jejich eliminaci si užijete sekání končetin, oddělení hlavy od těla, či vyskočení srdce.

SaS 2 je pojat v barevném kabátku Občas je z něj cítit i legrace. Pokud vše vyhrajete, hra vás vyzve k udolání samotného císaře. Je to skvělý a po čertech chytlavý kandidát na volné chvilky. Závidět mu můžou i velké tituly. Jen doporučuju, abyste si pořídili plnou verzi. Ta není osekaná, a můžete směle ukládat postup. Jen pro upřesnění – druhý díl vylepšuje principy jedničky. Třetí díl se žánrově zcela odklonil. Hra se ovládá přes myšku.

Plants vs. Zombies

Principy této hry jsou jednoduché jako matematika v první třídě. Disponujete malou zahrádkou a zlí zombíci se snaží rozsápat vaše slunečnice. Vy jím do cesty stavíte útočné nebo obranné květiny. Květiny jsou ale energeticky náročné, zombíci si časem najdou jinou cestičku. Po čase po vás půjdou i jiné druhy. Do cesty se vám staví i různorodé prostředí. Když už vám teče do bot, můžete využít valy na zdržení. Rovněž každá květinka působí na jiné záškodníky. Ke splnění mise pomáhá i Sluníčko. Horší je to, když nastane hluboká noc. Musíte přemýšlet hodně dopředu, které rostlinky použijete. Nechybí tu houby, zelenina i okrasné kousky.

Plants vs. Zombies je vynikající Tower Defense hra, která vydrží na harddisku dlouho. Spousta úrovní, achievementů a především zahrada legrace. Jiné hry podobného typu zelenají závistí.