Zavřít reklamu

BlizzCon 2020 byl zrušen. Náhrady se snad dočkáme na jaře roku 2021

I Blizzard musel kvůli pandemii covidu-19 zrušit svou každoroční akci.

27. 5. 2020     Zdroj

blizzcon

Už v dubnu Blizzard naznačil, že se letos kvůli pandemii covidu-19 nemusí konat herní konference BlizzCon. Bohužel tyto obavy byly nyní naplněny a Blizzard oficiálně zrušil BlizzCon 2020. Alespoň malé náhrady bychom se měli dočkat na začátku roku 2021, kdy společnost chystá online event.

BlizzCon je každoroční akce, která je určena fanouškům herního studia Blizzard a jejich her. Do portfolia Blizzardu patří například World of Warcraft, Overwatch, Diablo nebo Starcraft. Tento rok však Blizzard nenašel žádnou možnost, jak by se BlizzCon mohl konat, aniž by bylo ohroženo zdraví účastníků. Nejedná se o žádné překvapení, velké množství herních akcí a veletrhů bylo v tomto roce kvůli pandemii covidu-19 buď přerušeno nebo přesunuto do online sféry. Zrušení se dotklo i proslulého herního veletrhu E3.

Dobrou zprávou je alespoň to, že Blizzard plánuje online event, který se má BlizzConu v mnohém podobat. Prozatím o této akci nemáme mnoho informací, uskutečnit by se však měla na začátku roku 2021. Velice pravděpodobně se na jaro 2021 odkládají i esportové turnaje v Blizzard hrách.

Co se týče her, tak jsme se na BlizzConu měli dozvědět novinky o novém datadisku k World of Warcraft, očekávalo se i oznámení World of Warcraft: The Burning Crusade Classic a spekulovalo se i o remasteru druhého Diablo. Samozřejmě by došlo i na novinky ve vývoji Diablo IV a Overwatch 2, i když na vydání těchto dvou her si musíme ještě nějaký čas počkat. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na mobilní hru Diablo Immortal, která by měla brzy vyjít.