Zavřít reklamu

Bethesdě se vracet peníze za zpackaný Fallout 76 nechtějí

Propadák měsíce, roku, nebo snad desetiletí?

26. 11. 2018     Zdroj

Měla to být pecka, ale ze to spíše naprostý propadák. Tak přesně takto by se dal zhodnotit nedávno vydaný Fallout 76 z dílny Bethesdy. Hru totiž sužují technické problémy snad všeho rázu, přičemž frustraci a zklamání ze hry přiživuje i samotné studio svým chováním. 

Hra je takový propadák, že by jí rádo mnoho hráčů Bethesdě vrátilo a vzalo si od ní své peníze zpět. Ta sice zprvu tvrdila, že v tom nevidí problém, nakonec však ze svého záměru couvla a i přes slib podpory nechce o navrácení peněz ani slyšet. 

Jedná se ze strany Bethesdy o neprofesionální přístup? Těžko říci. Faktem však je, že pokud by se ke vrácení peněz za hru odhodlala, byla by svým způsobem sama proti sobě. Fallout 76 se totiž po celém světě v rámci akce Black Friday dostupný za výrazně nižší cenu, než na které těsně po vydání startoval. Je tedy vcelku pravděpodobné, že nejeden fanoušek hry by se pokusil této situace využít, navrátil by hru za plnou cenu a obratem si pořídil hru ve slevě, čímž by studiu samozřejmě klesl zisk. 

Uvidíme, jak si tedy Fallout 76 v následujících měsících povede. Pokud se jej však nepodaří pomocí updatů zdárně dotáhnout do přijatelné verze, nálepku “Propadák” mu již nikdo neodpáře. Ostatně, už nyní se k němu pomalu začíná přichycovat.