Zavřít reklamu

Bethesda musela hasit další problém s Falloutem 76. Tentokrát kvůli sběratelským batohům

Fallout 76 je nejspíš prokletý. Jak jinak si totiž vysvětlit vše, co se kolem něj děje?

6. 12. 2018     Zdroj

Od Falloutu 76 z dílny Bethesdy se čekalo mnohé, jen ne to, co se kolem něj děje teď. Hra je totiž podle hráčů i recenzentů skutečně příšerná a to především po technické stránce. Velmi špatná hratelnost však není to jediné, co musí vývojáři řešit. Obrovská vlna kritiky se na ně totiž valí i za jejich chování, jelikož s hráčskou komunitou zprvu téměř nekomunikovali a dle dostupných informací i odmítali vracet peníze. Olej do ohně pak přilil i obsah sběratelské edice Falloutu. 

Hráči, kteří si “sběratelku” objednali, se těšili na slibovaný tématický batoh, od kterého očekávali určitý stupeň kvality. Když jim však jejich edice dorazila, s hrůzou zjistili, že i zde Bethesda šetřila a místo kvalitního batohu jim poslala spíše pokus o něj. Není se tak čemu divit, že i tento krok vyvolal obrovskou vlnu kritiky, která Bethesdu decimovala několik dní. Ta nakonec uznala svou chybu a rozhodla se, že jí napraví zasláním skutečně kvalitních batohů. Právě zde ale nastal další problém. Když si totiž začali přes systém Bethesdy uživatelé o náhrady žádat, kvůli chybě měli možnost nahlížet nejen na účty své, ale i na účty ostatních lidí, kteří si o náhradu též zažádali. Jako na dlani tak měli jejich čísla kreditních karet, telefonní čísla, adresy či celá jména, což nečekaně vyvolalo další vlnu kritiky. 

Bethesda po objevení této chyby vše napravila s tím, že dle jejího šetření nedošlo k žádnému úniku dat, takže se její fanoušci obávat o své soukromí nemusí. S ohledem na ostatní okolnosti je však otázkou, jak vážně lze její slova brát. Důvěra hráčů v ní totiž těžce upadla. A kdo ví, třeba jí právě Fallout 76 zlomí zcela vaz. Doufejme však, že tomu tak nebude.