Zavřít reklamu

Bethesda – E3 konference

Shrnutí E3 konference, kterou pořádala společnost Bethesda.

20. 6. 2015    

Od konference Bethesdy se letos čekalo hodně. Ostatně šlo o první samostatnou konferenci této společnosti. Hlavní tahoun konference Bethesdy byl samozřejmě Fallout 4. Mimo to si ale představíme všechny ostatní hry, které byly zveřejněny na E3.

DOOM

Jako první si představíme čtvrtý díl ze série Doom. V novém dílu byl zkombinován styl prvních dvou dílů, ale byly přidány i nové zajímavé prvky. Jako v předchozích dílech, i v tomto jde hlavně o zabíjení příšer a démonů. Na jejich likvidaci je možno použít spoustu známých zbraní např. motorovou pilu, plasmovou pušku nebo dvouhlavňovou brokovnici. Tyto zbraně si budete moci vylepšovat. Díky vylepšení bude zabíjení monster jednodušší než kdy předtím.

Ve hře jsou přidané i nové interakce s nepřáteli. V těchto interakcích můžete nepřítele roztrhnout na dvě časti nebo mu vytrhnout vnitřnosti.

Vývojáři respektovali příběh předchozích částí a proto se nacházíte ve výzkumných prostorách Union Aerospace Corp. (UAC) na planetě Mars. K Vaší smůle jste v obležení démonů.

Hra také obsahuje editor map SnapMap ve které si budete moci vytvořit vlastní mapu a poté si na ní zahrát.

Hra vyjde příští rok a to na PC, PS4 a XOne.

The Elder Scrolls Legends

Když se řekne The Elder Scrolls tak si většina z Vás vybaví RPG hru s rozsáhlým světem. Příští rok to tak ale nebude.

Společnost Bethesda zahájila vývoj karetní hry na motivy zmiňovaných RPG her. O této neočekávané novince nám však vývojáři neprozradili skoro nic.

Hra by měla vyjít již tento rok a to pro PC a iPad. Hra bude F2P, což jistě potěší většinu fanoušků.

„The Elder Scrolls Legends spojí příběhové pozadí a fascinující světy The Elder Scrolls, a to přímo pro Vaše PC a iPad.“

Dishonored 2

Císařské město Dunwall postižené morovou epidemií. To je již minulostí. V novém díle se ocitnete o deset let dále ale už ne v Dunwallu ale v pobřežním městě Karnaca. Velcí fanoušci a znalci prvního dílu jistě ví, že Karnaca je rodné město Corva.

Oproti Dunwallu je Karnaca směsicí městského a venkovského prostředí. Je také více prosvětlená a nepůsobí depresivně. Oproti jedničce nemá ale po vizuální stránce co víc nabídnout.

I technologie se posunula dopředu. To nám ukázali roboti, které jsme viděli v traileru.

V novém Dishonored si budete moci zahrát za 2 postavy. A to Corva, za kterého jsme hráli v prvním díle, a za Emily, se kterou jsme se setkali v jedničce, ve které byla ještě malou holčinou.

Obě dvě postavy mají jiný styl boje a taky jiné schopnosti.

Stejně jako v jedničce, můžete hru projít buďto stealth nebo rozmašírovat a rozdrtit vše co Vám přijde do cesty.

Hra by měla vyjít až příští rok na jaře, ale mezitím si můžete zkrátit čas při hraní Dishonored: Definitive Edition která obsahuje první díl i se všemi DLC a vylepšenou grafikou. Tato edice vyjde 28.8. 2015 na PS4 a XOne.

BattleCry

Už samotný název napovídá, že půjde o hru ve které budete bojovat na život a na smrt.

Hra bude F2P a půjde o napodobeninu Team Fortress 2. Budete se v ní rubat s nepřátelskými hráči v bitvách až o 32 hráčích. Oproti TF2 zde nejsou žádné střelné zbraně. Budete se pouze mlátit sekerami, meči, palcáty a bůh ví čím ještě.

Příběh hry je zasazen do doby po 1. světové válce. Je tu jedno ale. Tato doba je 999999999,9% úplně jiná než ji známe z  hodin dějepisu. V této alternativní realitě se vítězné mocnosti dohodli na úplném zákazu střelného prachu.

Bojovat budete moct za americké mariňáky nebo ruské kozáky. Časem si budete moci zahrát za další postavy.

Hry bychom se měli dočkat v průběhu příštího roku na PC.

Fallout 4

Největší tahoun celé konference. Post-apokalyptická hra, která vlastně začíná úplně nevinně. Doma, přes zrcadlem si vytvoříte postavu. Jakmile ji máte vytvořenou, PRÁSK. Obrovský výbuch který zahájí celou apokalypsu. Naštěstí utečete do krytu kde, k Vašemu neštěstí, zůstanete 200 let. Po těchto letech začíná pravá post-apokalyptická doba.

 Nový Fallout přinesl spoustu věcí. Jednou z nich je například rozšířený crafting. Můžete vytvořit a vylepšit cokoliv za pomoci čehokoliv.  Ať už najdete cokoliv, vždy se najde způsob jak to využít.

Další možností Falloutu je budování měst. Díky vystavění města máte možnost schovat si Vaše zásoby a nepotřebné zbraně. Ale pozor. Na Vaše město mohou zaútočit bandité, kteří chtějí všechny vaše zásoby. A proto si musíte své město obrnit.

S rostoucím městem, se zvětšuje počet příchozích přeživších. Ti hodní s vámi mohou vyměnit zásoby a nebo se ve vašem městě usadit. Vaše město můžete také připojit k obchodním stezkám, díky tomu si i zvýšíte příjmy.

Za tím vším je však nejdůležitější část. Ta RPG. Pobíhání po pustinách, plnit questy, pomáhat proti banditům a monstrům a osvobozovat přeživší. 

Do těchto pustin se můžeme dostat už 10.11. 2015 na PC, PS4 a XOne.

Shrnutí konference Bethesdy

První samostatná konference Bethesdy byla velmi vydařená a přinesla spoustu velkých her. Snad jen škoda, že jsme se zatím nedočkali nového, plnohodnotného The Elder Scrolls VI.