Zavřít reklamu

Battlefield 5 dostává poslední velkou aktualizaci. Přináší dvě mapy a nové zbraně

Vývoj Battlefield 5 je u konce. DICE se začíná soustředit na další hru.

4. 6. 2020    

battlefield 5 aktualizace

Letní aktualizace pro Battlefield 5 v těchto dnech přistála na PC i herní konzole. Jedná se o hodně velkou aktualizaci, protože obsahuje dvě nové mapy a velkou řadu nových zbraní, gadgetů, granátů a vozidel. Bohužel se zároveň jedná o poslední velký update Battlefieldu 5. Od této chvíle už uvidíme pouze drobné aktualizace, které většinou budou opravovat chyby a balancovat zbraně.

První novou mapou je Al Marj Encampent a druhou pak Provence. Zkušení hráči Battlefield 5 si určitě vzpomenou na to, že Provence už přeci ve hře dávno je. Vývojáři z DICE se totiž rozhodli použit jádro této menší mapy a kolem vystavět předměstí a pole. Díky tomu se na mapě můžou prohánět těžká technika a zároveň bylo navýšeno maximální množství hráčů na 64. Mapa Al Marj Encampent je zasazena do Libye a vyskytuje se na ní pouze pěchota, která bojuje na krátkou vzdálenost.

Dále bylo v poslední větší aktualizaci upraveno devět map a zároveň přidáno devět zbraní. Mezi nimi nechybí například Chauchat, K31/43 nebo M1941 Johnson. Novinky jsou i u granátů, vozidel nebo gadgetů. Aktualizace má velikost 9,75 GB a vychází na všechny tři platformy, tedy PC, Xbox One i PlayStation 4. Přímo DICE už chystá novou hru, která by měla vyjít v druhé polovině roku 2021. Jestli půjde o Battlefield 6 není v tuto chvíli ještě jasné.