Zavřít reklamu

Batman: Arkham Origins Blackgate – Deluxe Edition

Batman: Arkham Origins Blackgate vychází v HD remaku a my se jí podívali na zoubek.

30. 4. 2014    

Recenzovaná verze: PC

Inu budeme k vám upřímní, když prozradíme, že pokud by hra Batman: Arkham Origins – Blackgate nevyšla na velké konzole a PC, coby HD remake, tak bychom ji zřejmě ani nerecenzovali. Ačkoliv vyšla jako doprovodný titul k Batman: Arkham Origins, tak její prodeje byly dosti žalostné a bylo tedy třeba zakročit. Vydavatel se rozhodl pro stejný postup jako Ubisoft v případě Assassins Creed 3: Liberation.

Joker rozjíždí další soukromou párty

Bruce Wayne, nekontrolovatelný miliardář a zároveň nejbohatší člověk na světě, má zkrátka nutkání, a to ne ledajaké. Už jej nebaví jen financovat nadace, řídit podniky a propouštět lidi. Chce něco víc. A tím je potírání zločinu vlastní silou, doslova a do písmene. Proto každou noc nasazuje kápi samozvaného strážce a vydává se do ulic Gothamu, jako přízrak, Temný rytíř – Batman.

Nyní je třeba, aby masku natáhl na začátku svých dobrodružství. Blackgate se odehrává těsně po událostech z Arkham Origins, tedy v Batmanových začátcích. Jak už to tak bývá, tak Joker, Black Mask, Penguin a další chtějí uspořádat velkou párty, bohužel mimo své cely. A tak je tu Batman, aby tomu učinil přítrž. Než náš ochránce dobra dorazí je už večírek v plném proudu a Blackgate je pod kontrolou všeho zla, které bylo v Gothamu pochytáno.

2.5D v akci

Jelikož už původně šlo o hru pro PS Vita a Nintendo 3DS, tak se jedná o 2D záležitost, která je říznuta 3D texturami. Proto se tomuto formátu přezdívá jako 2.5D a kupodivu to velice dobře funguje, což dokázal i první zářez v tomto zpracování, a to byl Shadow Complex. Ale zpět k Batmanovi. Přecházíte tedy z lokace do lokace, tedy zprava do leva, sem tam samozřejmě využijete i nějaké té ventilace, takže se pohybujete i vertikálně. Veškeré klasické prvky pro sérii Batman: Arkham zůstávají zachované a není tedy divu, že využíváte všech možných udělátek a Batmanových schopností.

S tím se úzce pojí možnost využití detektivního režimu, který byl využit snad v každém díle série a pokaždé se trochu vyvíjel jiným směrem. Často budete v dané lokaci hledat příslušné stěny ke zničení, různé nástrahy či tajné cesty, jež si můžete otevřít. Rozhodně nechybí ani zjišťování správné kombinace k tomu, abyste prošli danými dveřmi. Jedná se ale pouze o to, že hledáte správnou kombinaci tří čísel mezi řadou ostatních.

Kop, otočka, úhyb a výpad

Největší parádou ve hře je soubojový systém, který dokonale funguje i ve velkých dílech. Pravdou je že v Arkham Origins byl trochu problém s jeho rychlostí, kdy občas hráč nestíhal udílet hlavnímu hrdinovi pokyny, ale zde to funguje přeci jen lépe. U tohoto titulu je však soubojový systém jednodušší v tom, že sledujete pouze nepřátele před sebou či za sebou. Tím pádem můžete včas reagovat a máte o situaci větší přehled. Nepřátelé se opět dělí do několika různých skupin, přičemž každá holduje jinému stylu útoků a zbraní. Proti palným zbraním jste téměř bezmocní, proto je ve hře spousta pasáží vytvořena záměrně jako stealth. Hra obsahuje i pár bossů, u kterých samozřejmě neplatí, že jim dáte tři rány pěstí a máte hotovo.

Co se ale značně nepovedlo, tak je systém checkpointů. Ten vede k notné frustraci, neboť velmi často se stává, že vás hra hodí zpět a vy musíte protrpět animaci znovu nebo ji přeskočit, čímž vás ale hra zdržuje a vyhodí z tempa. To beru jako největší mínus. Pokud se ale přikloníme k délce hry, tak je tento fakt v podstatě celkem logický. Bohužel co hře dosti ubírá, tak to je znovuhratelnost, kterou zde shledáváme jako téměř nulovou.

Na velkých konzolích a PC tohle nestačí

Zpracování pochopitelně odpovídá tomu původnímu z handheldových konzolí. Vše je čistě předěláno jen do HD formátu, aby se na to lépe koukalo. Tady hra asi zklame milovníky detailů a nejrůznějších částicových efektů. To zde zkrátka nehledejte. I tak hra nevypadá až tak špatně a co se týče modelů postav, tak ty jsou velmi slušné. Vše víceméně drtí ošklivé zpracování prostor a kulis v pozadí. Zvuková stránka je téměř shodná s velkým titulem Arkham Origins a o dabing se postarali stejní dabéři. Roger-Craigh Smith tedy jako Batman.

Batman: Arkham Origins – Blackgate HD je vcelku slušná hra a na pár hodin zabaví. Herní dobu odhaduji kolem 5-6 hodin v závislosti na vaší rychlosti a potřebě vše sesbírat. Hra tedy mohla být o něco delší, ale jinak svůj účel vcelku plní, až na pár chybek jde o slušnou oddychovku. Velkým titulům se však pochopitelně vyrovnat nemůže, nicméně fanoušci určitě ocení další Batmanův příběh.

Hru na recenzi poskytl herní obchod Muve.cz

Klady

- soubojový systém
- využití vybavení

Zápory

- krátká herní doba
- špatné checkpointy
- grafická stránka

Hodnocení: 72%