Zavřít reklamu

Baldur’s Gate III odstartuje v předběžném přístupu na konci září

Po dvaceti letech hra snad už další hra v sérii dorazí na začátku podzimu.

19. 8. 2020     Zdroj

Logo hry Baldurs Gate III. V pozadí se na nás dívá tajemné monstrum.

Baldur’s Gate III se stal dalším z množství her, které padly za oběť pandemii nového koronaviru. Původně měli vývojáři ze švédského Larian v plánu předvést hru veřejnosti v předběžném přístupu již v polovině srpna. Původní odklad na neurčito dostal konkrétní rozměry během včerejšího vývojářského streamu. Druhého pokračování v legendární RPG sérii se dočkáme už 30. září.

Předběžný přístup nabídne celý první akt hry. Rozlehlostí zkušební verze hry se vývojáři pochlubili v konkrétních detailech. Na začátku si hráč bude vybírat ze šesti dostupných tříd a v průběhu svého dobrodružství narazí na pět předpřipravených postav. Jestli se nám naskytne příležitost, za některou z nich hrát, ovšem Larian neuvedli.

Zářijová verze hry zabaví na přibližně dvacet pět hodin. Bylo pro ni vytvořeno osmdesát soubojových situací, takřka šest set postav a sto padesát druhů interakcí, včetně kouzel. Vývojáři zdůraznili, že rozdílná volba atributů na začátku hry každý průchod značně odliší od ostatních. V neúplné formě hry se i tak bude dát strávit několikanásobně větší množství času.

Larian zdůraznili, že early access verze nebude úplně přesnou reprezentací toho, co můžeme čekat od finální podoby hry. Baldur’s Gate III si prý pobude v předběžném přístupu delší dobu. I ta část, která dorazí 30. září na Steam a Stadii, by nás ale měla zabavit na hodně dlouhou dobu.