Zavřít reklamu

Podívejte se na více než hodinu záběrů z hraní Baldur’s Gate 3

RPG Baldur’s Gate 3 vypadá stále lépe. Přesvědčte se sami.

22. 6. 2020     Zdroj

baldurs gate 3

Larian Studios si připravilo obrovskou porci novinek k očekávanému RPG Baldur’s Gate 3. Jak už je u Larianu zvykem, tak se představení všech novinek ujal šéf studia Sven Vincke. Ten během hodiny a půl dlouhého streamu odpověděl na plno otázek a hráči se navíc přitom mohli kochat samotnou hrou. Téměř celou dobu ji totiž hrál. V kompletní délce se na video můžete podívat níže. Co se týče samotných záběrů, tak uvidíme dvě odlišné možnosti řešení úkolů.

Hra by se měla objevit v Early Accessu na Steamu a Stadii již v srpnu tohoto roku, tedy pokud se něco nepokazí. Larian Studios totiž připomněli, že kvůli pandemii covidu-19 částečně pracují z domova a v současné době si nejsou stoprocentně jistí předběžným vydáním v srpnu. Sven Vincke se mimo jiné rozpovídal i o konzolové verzi hry. Časem se prý Baldur’s Gate 3 může objevit i na konzolích, nicméně nyní se plně soustředí na vydání pro PC a Stadii. Řeč je však o konzolích nové generace, protože už dříve Larian Studios řeklo, že PlayStation 4 a Xbox One nemají na Baldur’s Gate 3 dostatek výkonu.

Pokud se vám nechce sledovat celé video, tak si Larian připravil i souhrn hlavních novinek, které Sven Vincke na videu ukázal nebo potvrdil:

  • Vypravěč, který vás bude provázet hrou, bude vyprávět v přítomném čase a druhé osobě.
  • Byly provedeny značné změny v systému iniciativy. Systém, který byl ukázán v předchozím gameplay videu byl vylepšen a rozvinut.
  • Postavy s podobnou individuální iniciativou můžou být automaticky seskupeny dohromady, což hráčům umožní vyzkoušet jejich kombinaci při útocích. Ostatní postavy a nepřátelé budou mít individuální iniciativu.
  • Poprvé byla ukázána „Inspirace“. Tento systém umožní hráčům znovu hodit kostkou, která rozhoduje o životě nebo smrti. Body do Inspirace jsou udělovány jako odměna za nalezení speciálních řešení během hraní.
  • Ve videu můžeme vidět to, že svět Baldur’s Gate 3 bude reagovat na to za jakou rasu hrajete, kdo jste a jaká rozhodnutí jste v minulosti udělali. Vincke ve videu ukázal, jak to bude vypadat, když se hraje za elfa.

Finální datum vydání hry je neznámé, nicméně troufáme si tvrdit, že to bude v roce 2021. Larian Studios už mají zkušenosti s Early Access režimem a rozhodně se nejedná o jedno z těch studií, které by nechávalo hru v nedokončeném stavu dlouhé roky. Jejich předchozí hra Divinity: Original Sin 2 byla v Early Accessu přesně jeden rok. Podobně dlouhou dobu očekáváme i zde u Baldur’s Gate 3.