Zavřít reklamu

Autor Metra 2033: Tvůrce Zaklínače je jen starý blbec

Čím se toto nepěkné oslovení vysloužil?

31. 10. 2018     Zdroj

Pokud patříte mezi fanoušky vývojářů z CD Projekt Red, určitě vám neunikl jejich spor s autorem Zaklínače. Ten totiž požaduje po studiu dalších 14 milionů Euro právě na zaklínače. Autorovo chování je ale pro mnoho lidí nepříjemným trnem v oku a tak se jej čas od času rozhodnou veřejně zkritizovat. Skvělým příkladem je i Dmitry Glukhovsky, který je autorem knihy Metro 2033. 

Glukovski se o autoru Zaklínače, kterým je Andrzej Sapkowski, rozpovídal v jednom z rozhovorů pro ruský portál DTF a rozhodně nešetřil kritikou. Podle jeho vyjádření je totiž Andrzej doslova “starý blbec”, který de facto neví, co by ve stáří vymýšlel a do sporu se pouští jen kvůli tomu, že do něj neustále “klavíruje” manželka. Ona ani on si však neuvědomují, že ze Zaklínače těží právě díky CD Projektu, který jej zpopularizoval. Kdyby tak neučinil, jen těžko by nyní Andrzej prodával licence například Netflixu, díky kterým opět zbohatne. 

Žaloba na CR Projekt by ale mohla Andrzeje paradoxně velmi poškodit. Jeho chování by totiž mohlo vystrašit i Netflix, se kterým má nyní dohodu právě na natáčení seriálu. Ten by se mohl obávat určitých právních tahanic, které by mohly v budoucnu nastat, a dá raději od seriálu ruce pryč. 

A proč se vlastně Dmitry do kritiky polského autora pouští? Především proto, že si sám nedokáže představit, že by měl s vývojáři, kteří podle jeho knihy vytvořili stejnojmennou hru, stejně špatné vztahy. Tak či tak se ale stejně nedá předpokládat, že by autor Zaklínače zakopal válečnou sekyru a se studiem se udobřil.