Zavřít reklamu

Asus Zenfone 2 – Recenze

Asus Zenfone 2 je momentálně vlajkovou lodí Asusu. Jak obstál v naší recenzi?

26. 7. 2015    

V redakci jsme už jeden Zenfone měli k vyzkoušení. Jednalo se první generaci pětipalcového telefonu za velice rozumné peníze. Asus neváhal a po solidním úspěchu s prvním telefonem se rozhodl vydat svou další verzi. Zenfone 2 se prodává ve dvou verzích a to v té levnější a méně výkonné variantě kolem 5500 Kč, zatímco druhá a tedy i nejsilnější varianta je k mání za necelých 10 000 Kč. My se dnes podíváme na to, jaká je vlajková loď.

Obří výkon, solidní výbava

Asus se toho nebál a Zenfone 2 nabízí velmi vysoký výkon za solidní peníze. Telefon disponuje čtyřjádrovým procesorem na taktu 2,3GHz a hlavně 4GB RAM. To je opravdu solidní porce. Z hlediska výkonu nemusíte mít strach že by telefon nestíhal. Ozkoušeny byly náročnější aplikace včetně nejrůznějších her a telefon s nimi nemá nejmenší problém. Poněkud zbytečná je pak nástavba Asus systémem, která přece jen trochu zbytečně žere výkon navíc. Uživatelské paměti je pak k dispozici 32GB (dostupné verze jsou i s 16 a 64GB). Navíc je telefon možné osadit paměťovou kartou.

Telefon prošel menší designovou úpravou. Dá se ale konstatovat že podobný telefon jsme měli v ruce v případě LG G3. Ostatně i umístění ovládacích prvků se tomu více podobá. Ovládání hlasitosti bylo dáno dozadu na zadní kryt, ale je méně praktičtější než u konkurenta. Nejhorší novotou je vypínací tlačítko na samém hořejšku. Velmi, velmi nepraktické. Výhodou je že se Asus naučil vypínat a zapínat dvojitým ťuknutím na displej.

Přebytečný software

Zenfone 2 nabízí 5,5 palcový displej, který má po bocích možná trochu zbytečně velké rámečky a totéž i na horním a spodním okraji. V horní části je zasazen reproduktor a pod ním logo, následuje displej, který je pak zakončen tlačítky nabídky, domů a zpět. Bohužel tlačítka nejsou podsvícena. Spodní okraj používá zajímavý pruh z hlediska designu, kde je použit stejný materiál jakou Zenbooků. Zadní strana je příjemná na dotek, jedná se o imitaci kovu a kromě ovládaní hlasitosti je zde ještě reproduktor pro přehrávání médií a v horní polovině fotoaparát, který disponuje 13Mpx. Audio konetor jack je hned vedle zapínacího tlačítka.

Telefon má největší slabinu ve své základní softwarové výbavě a baterii. Hlavně u baterie je až neuvěřitelné, co občas telefon předvádí. Pokud jej necháte jen tak běžet, tak je schopen se probudit i třetí den. Pokud jej ale používáte v rámci aplikací nebo z něj voláte, tak vám nevydrží ani den. Poněkud škoda, zřejmě má telefon v základu spuštěno až příliš aplikací na pozadí, což byl ihned důvod je zakázat a podaří se vám z něj vytřískat více. Občas při vyšším výkonu můžete zpozorovat, že se telefon více zahřívá.

Fotoaparát v této cenové kategorii spíše překvapil. Zaostření je poměrně dobré, rovněž pak kvalita výsledné fotografie, jen co se týče různých odlesků a odrazů, ty fotoaparát příliš tlumit nedokáže. Na běžné focení je však dostačující a není mu co vytknout.

Nejlepší volba do 10 000 Kč

Zenfone 2 není žádnou revolucí, ačkoliv nabízí úchvatný výkon, tak se spíše přibližuje ostatním telefonům v kategorií dražších strojů. Nicméně za 10 000 Kč aktuálně lepší telefon nepořídíte. Telefon můžeme tedy s vřelým svědomím doporučit a jsme zvědavý s čím Asus přijde u Zenfone 3.

Klady

- design
- výkon
- fotoaparát
- cena

Zápory

- zbytečný balast v základu
- špatně umístěné tlačítko power
- nižší výdrž baterie

Hodnocení: 88%