Zavřít reklamu

Asus Memo Pad FHD 10 – Recenze

Má smysl si na hry pořizovat tablet? A případně jaký? To vám povíme v naší recenzi na Asus Memopad.

26. 7. 2014    

V repertoáru námi recenzovaných zařízení se příliš často s tablety nesetkáváme, ba dokonce vůbec. Pro tentokrát ale uděláme výjimku a popíšeme si jaký je tablet Asus Memo Pad FHD 10. Má smysl si jej pořizovat a je případně vhodný k tomu, abychom si na něm mohli zahrát i nějaké hry?

Design a tíha v ruce

Začněme designem přístroje. Asus vsadil na klasické tvary, kdy máme před sebou tablet s oblými rohy a nádherně černou barvou. Ostatně ať mi někdo zkusí vymluvit že k těmto přístrojům se hodí jiná barva. Co poněkud narušuje poměrně vyvedený design jsou rámečky kolem displeje a jeho okrajů. Jsou podle mého až příliš velké na to aby do levého horního rohu mohl Asus vsadit své logo. Jinak ale tabletu není po designové stránce co vytknout. Skvěle padne do ruky a jeho povrch je i příjemný na dotek. Bohužel dost často budete muset tablet otírat, neboť na černé jsou šmouhy velice rychle znát.

Pokud však nemáte tablet položený na stole tak je trochu problém s jeho gramáží, která je poměrně vysoká. 580 gramů je už dostatečných na to, abyste to v rukách pocítili a dělalo vám problém jej udržet zdvižený nad hlavou v případě, že ležíte například v posteli.

Parádní displej

Na zadní straně tabletu je umístěno v prostředku logo firmy, nad ním je umístěn fotoaparát o němž si ještě něco povíme a na stranách jsou umístěny reproduktory. Jak již bylo zmíněno, tablet se dobře drží a to také proto že zadní strana je kromě samotného loga pogumovaná. Tudíž vám tablet neklouže z rukou. Po stranách se nabízí konektory jako MicroUSB a MicroHDMI. Nechybí ani výstup na Jack a také zapínací tlačítko s regulátory hlasitosti.

Přední strana tabletu pochopitelně nabízí samotnou obrazovku, která je v případě této verze 10 palců a nutno říct že samotné zobrazení tabletu při FullHD rozlišení (1920×1020) je velice pěkné a samotný obraz je skutečně ostrý. Jak již bylo řečeno, bohužel na přední straně kolem displeje nalezneme příšerně široký rámeček, který je tak trochu zbytečný a v porovnání s některými tablety působí dosti nepatřičně. Krom toho je na přední straně umístěna i webkamera, která ale svými 1.2 Mpx nikoho neuhrane.

Celkově je tablet velmi celistvý a nutno říci že i opravdu pěkný, jen opět ty hloupé rámečky je třeba trochu pohanit. Jinak je ale přístroj designově opravdu povedený a dobře sedí v rukách. Svým displejem vás navíc skutečně dostane.

Fotograf z vás nebude

Vraťme se ještě k fotografiím. Ty jsou použitelné jen v případě že fotíte v kvalitě 5Mpx, jinak je to skutečně bída. Jsou vám pochopitelně nabízeny režimy 3Mpx a také 1.3Mpx. Fotoaparát však nemá LED diodu a tím pádem je jakékoliv večerní či noční focení zcela pasé. Pokud jde o fotky, tak tablet není kdovíjaký přeborník, nicméně nutno uznat že u takovéhoto zařízení to asi očekává jen málokdo. Přední kamera pak na běžné Skype hovory stačí.

Na hry, ideální volba

Tablet je vyráběn a dodáván ve dvou různých variantách v obojím případě má FullHD displej, ale v jedné má 3G modul a v druhé pouze Wi-Fi. Kupodivu je však rozdíl i ve výkonu tabletu. Ten s Wi-Fi používá pouze procesor Intel Atom s 1.6 Ghz (2 jádra), zatímco 3G verze má Snapdragon 800 od Qualcommu, který běží na frekvenci 2.3 Ghz (4 jádra). Rozdíl je pak tedy znatelný zejména při hraní her či náročnějších aplikací. Tablet pak má 2GB paměti RAM a to mu společně s výkonným procesorem zajišťuje opravdu hladký chod celého systému, kterým je Android.

Měl jsem k vyzkoušení variantu se Snapdragonem a nutno říct, že nebyl problém s žádnou z dostupných her. Vyzkoušeny byly Real Racing 3, nová Fifa, populární střílečky Dead Trigger, první řada populární adventury The Walking Dead. Výdrž baterie je také velmi slušná a v případě že skutečně intenzivně hrajete, tak vydrží nějakých 6 hodin. V případě běžného používání pak kolem 10ti hodin.

Celkově je tedy Asus Memo Pad dobrým zařízením. Přístroj vás nezklame co se týče výkonu a zejména pro fanoušky mobilních her je Memo Pad tou správnou volbou. Zklamání nastane pouze v případě, že byste chtěli vytvořit nějaké slušné fotografie a pro některé může být překážkou při koupi poněkud zastaralý design a také stále poměrně vysoká pořizovací cena.

Klady

- celkový design
- výkon
- vynikající displej

Zápory

- rámeček kolem displeje
- slabší fotoaparát

Hodnocení: 80%