Zavřít reklamu

Asus Echelon – Recenze

Po delší době testování vám přinášíme recenzi sluchátek Asus Echelon. Stojí za koupi?

7. 3. 2014    

Zpracování

Sluchátka jsou velice podobná, možná až totožná se sluchátky Asus Orion Pro. Jedná se o sluchátka náhlavní, kabelové s mikrofonem.

Začnu materiály. Celá nosná konstrukce sluchátek je dělaná z pevného, mírně ohebného plastu. Pod nosnou konstrukcí je opěrka hlavy, která je dělána z imitace kůže a je vyplněna paměťovou pěnou. Díky použití tohoto materiálů o sluchátkách skoro nevíte, opěrka se přizpůsobí tvaru vaší hlavy, nikdy vás nikde nebude nic tlačit. Stejná kombinace materiálů je použita u náušníků sluchátek, tam je použití paměťové pěny ještě výhodnější.

Sluchátka jsou zajímavě barevně laděny, mají barvy připomínající maskování vojáků. Osobně se mi barevné řešení sluchátek líbí.

Náušníky

Náušníky jsou dominantní část každých sluchátek. Asus volil až neobvykle velké náušníky v průměru 100mm. Výhoda je zřejmá, náušníky jsou dost velké, aby se vám do nich vešlo celé, i trošku větší, ucho. Díky tomu je zaručen lepší požitek při poslechu hudby či hraní. Další výhodou je, že se sluchátka neopírají o vaše uši, ale o vaší hlavu, díky tomu vás ze sluchátek nikdy nebudou bolet uši.

Věc, která úzce souvisí s náušníky, je odhlučnění. Osobně si myslím, že by odhlučnění mohlo být lepší, o dost lepší. Problém je ten, že sluchátka nedrží tak těsně, jak by mohli, v konečném důsledku netěsní skoro vůbec. Škoda.

 

Mikrofon

Mikrofon je klasicky situován na levém sluchátku. Je možnost mikrofon zasunout do sluchátka. Je to podle mě nejlepší řešení, určitě lepší, než mikrofon oddělit. Díky tomu se nemusíte stydět vyjít se sluchátky ven a můžete si užívat kvalitních sluchátek i venku.

Citlivost mikrofonu je podle mě, trošku dvousečná zbraň. Mám pocit, že mikrofon je až moc kvalitní. Představte si škodovku s pneumatikami od formule. Určitě je výhoda mít možnost kvalitního mikrofonu, ale pro běžné použití si musíte citlivost zmenšit, pokud tak neuděláte, tak vaši kamarádi na Teamspeaku nebudou moc nadšení, uslyší všechno, opravdu všechno. Otázkou ale je, jestli není lepší snížit kvalitu mikrofonu od výrobce – uživatel by měl mít komfort hned od prvního zapojení, nemusel by se hrabat v nastavení. Jak tak přemýšlím, možná je rozhodnutí Asusu lepší, je lepší mít jistotu větší kvality.

Drát

Drát těchto sluchátek je dlouhý 2,5m což je podle mě až nadstandartní velikost. Nic proti tomu, naopak, majitelé stolních PC se často setkávají s problémem, kdy je kabel nedostatečně dlouhý. Kabel je potažen textilií, díky čemuž se prodlužuje jeho životnost.

Co se mi moc libí je pojištění kritických míst drátu. Často se stává, že v důsledku manipulace se sluchátky, se mi na jednom místě drát obnaží, po delší době se drát přeruší a sluchátka přestanou fungovat. Tohle má Asus pojištěno „ztužujicími“ gumovými konci v kritických místech.

Na drátu je klasiky umístěný ovladač, kde můžete ovládat hlasitost sluchátek, nebo také instantně vypnout mikrofon.

Co se týče jacků, tak jsou zlaté, ty jsou odolnější a přesnější než jacky stříbrné.

Zvuk

Zvuk je určitě to nejdůležitější, co nás na sluchátkách zajímajá. Přece jenom nerecenzuji sluchátka poprvé, tak jsem už mírně otupěl a efekt “husí kůže“ už není tak často. Hned po první puštěné písničce jsem však věděl, že mám sluchátka s kvalitou zvuku v kategorii velmi dobré.

Sluchátka jsou herní, ale i tak vynikají v poslechu hudbya. Opravdu jsem si neměl na co stěžovat. Sluchátka jsou perfektně vyladěny, nejsou vůbec přebassované, jako mnoho kvalitnějších sluchátek, zvuk je překrásně čistý, přesný, skoro až dokonalý.

Sluchátka jsou ideální na poslech jakékoliv hudby, měl jsem sluchátka skullcandy, které podle mě, vynikali v přehrávání elektronické hudby. Tyhle sluchátka nemají nic, v čem vynikají, ale nemají také nic, v čem by pokulhávali. Zlatá střední cesta.

 

Celkové hodnocení

Obecně jsem se sluchátky velice spokojen, kdyby si ještě u Asusu mírně pohráli s odhlučněním, tak se jedná o špičková sluchátka, za velmi příznivou cenu.

Klady

- skvělý zvuk
- velice kvalitní mikrofon
- kvalitní a inteligentní materiály

Zápory

- slabší odhlučnění

Hodnocení: 80%