Zavřít reklamu

Assassin’s Creed: The Ezio Collection – Recenze

Legenda mezi zabijáky se vrací ve velkolepém balení!

24. 11. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Assassin’s Creed: The Ezio Collection, už samotný název mluví za vše. Jelikož se letos nové assassinské hry nedočkáme, Ubisoft se alespoň rozhodl potěšit fanoušky legendárního zabijáka Ezia Auditore da Firenze. Hráči tak mají možnost prožít nejlepší dobrodružství v rámci série znovu, a to v remasterované podobě. Stojí kolekce za to?

ackolekce2

Znovu a lépe?

Asi si říkáte, že pokud jste již hráli tyto díly dříve, nemá smysl se jimi znovu zabývat. Není to tak úplně pravda. Kolekce je samozřejmě určena skalním fanouškům, ale také úplným nováčkům v sérii, pro které může být tato edice opravdu zajímavá. Co je vlastně obsahem? Jsou tu tři hry s protagonistou Eziem Auditore – Assassin’s Creed 2, Assassin’s Creed: Brotherhood a Assassin’s Creed: Revelations. Kromě toho zde najdeme i dva filmy. Lineage a Embers.

Lineage vysvětluje události, které předcházely Assassin’s Creed 2 a oproti Embers se jedná o hraný film. Embers je animovaný snímek, který uzavírá jednu ohromnou kapitolu s již zmíněným zabijákem, odehrává se tedy až po Revelations. Z naprosto nepochopitelných důvodů tyto dva filmy nenabízí české titulky, ačkoliv hry ano.

ackolekce1

Česko-anglická a italsko-byzantská renesance

Ono s těmi titulky je to celé trochu pofidérní. Hra sice otitulkována je, ale to pouze v případě dialogů. Pokud jde o popisy úkolů, veškeré nalezené dokumenty, menu či zbylý interface, vše je v angličtině. Dost hloupě to kontrastuje, ale co se týče příběhu, alespoň ten je hráčům servírován česky. Kompletní lokalizace jako v případě AC: Syndicate tak chybí.

Nemá cenu tu příliš rozepisovat o čem hry vlastně jsou, ostatně většina herních fanoušků je má již za sebou, a to rozhodně ne, jen jednou. Sluší se říct, že ačkoliv je druhý Assassin stále legendou už je mu také úctyhodných sedm let a oběma následujícím, každému jen o rok méně. Inu čas nezastavíš a pokrok taky ne.

Pokud jde o remaster, tak očekávejte spíše kosmetické změny. Není to tak zásadní jako u jiných titulů, ale i přesto se na hry aspoň dá dobře koukat. Vše běží kolem 30fps a obraz je velmi ostrý. Původní hry zakrýval jakýsi šedý filtr, ten byl odstraněn, a díky tomu má hra širší paletu barev, než dříve.

ackolekce3

Na internetu se hojně řeší problémy s grafiku a bugy ve hře. Nic takového jsem nezaznamenal. Vyzkoušel jsem všechny tři díly na Playstationu 4 a nedochází k tomu. Jediné, co je trochu problém, tak občas po dočtení lokace se nespustí příslušná ambientní hudba. Výjimečně je pak nutné načíst poslední checkpoint, kdy nedojde k požadovanému úkonu jiné postavy, ale to bych viděl spíše na problém, který se přenesl již s původním kódem. Pro někoho může být nepříjemné, že není obsažen multiplayer, ale myslím si že v nových dílech už je přece jen dotažen o něco lépe, viz. Assassin’s Creed 4: Black Flag a Unity.

Assassin’s Creed: The Ezio Collection je solidní porce zábavy a dobré připomenutí toho, jak skvělá série Assassin’s Creed vlastně byla. Doufejme, že Ubisoft to s novým dílem opět nakopne. Do té doby si užijte kolekci, cena je přijatelná a je rozhodně co hrát. Samotné tři tituly vám zaberou poměrně dost času.

Assassin’s Creed: The Ezio Collection nabízí české titulky, avšak jen v rámci dialogů.

Klady

- ztvárnění
- návrat Ezia
- příběh

Zápory

- občas vypadne hudba
- poloviční lokalizace

Hodnocení: 80%