Zavřít reklamu

Assassin’s Creed Odyssey vyjde i pro Nintendo Switch. Má to ale háček!

Assassin’s Creed Odyssey se podívá i na poslední konzoli od Nintenda.

17. 9. 2018     Zdroj

Creed

Assassin’s Creed Odyssey se blíží a začínají se šířit různé detaily, které do teď nikdo nezveřejnil. Asi si spousta z vás řekne, že je divné, že se Ubisoft nepochlubil Nintendo Switch verzí nového zabijáckého dobrodružství. Má to však svůj důvod.

Assassin’s Creed Odyssey se podívá i na Switch, ale…

Ubisoft se rozhodl, že i na konzoli od Nintenda spustí svůj nový titul v tomto celosvětově známém univerzu. Pochopitelně tu byl problém ten, že konzole nemá dostatečný výkon na to, aby tam hra běžela. Znamená to, že hra bude streamována do konzole skrze cloud. Hráči si tak budou kupovat přístup, který bude na dva roky, a to za cca 1600 Kč v přepočtu.

Zajímavé však je, že tato varianta bude dostupná výhradně v Japonsku. Titul má mít regionální zámek a bude dostupná jen v tamním Nintendo Eshopu. V jiných zemích se hra ani nenabídne. Vzhledem k její velikosti ani není možné, aby vyšla na cartridge, které se do Nintenda Switch vkládají jako médium.

Jediná možnost jak si titul tedy zahrát je být aktuálně v Japonsku. Je celkem logické, že společnost přišla s řešením jak hru dostat na toto zařízení. V Japonsku se hlavně konzole dobře prodává, zatímco v Evropě poněkud stagnuje. Nicméně je pravdou, že Ubisoft mohl toto řešení nabídnout i v Evropě a USA za předpokladu, že někteří hráči by si ji mohli pořídit. Co se týče velikosti hry o té již informoval kolega Tomáš.

V Evropě však bude zaměření na nejsilnější platformy PC, PS4 a Xbox One. Hra u nás vyjde 5. října a na všech platformách nabídne kompletní české titulky.