Zavřít reklamu

Art Academy: Atelier – Recenze

Nintendo opět exceluje svou kreativitou. Tentokrát v titulu Art Academy: Atelier.

26. 6. 2015    

Recenzovaná verze: Nintendo Wii U (Hra je exkluzivním titulem této konzole)

Mnozí si mohou na Nintendo nadávat jak chtějí, ale právě tento ze tří největších gigantů je ten, který přináší stále nejkreativnější tituly. Jedním z nich je i Art Academy: Atelier. V tomto titulu si totiž vyzkoušíte, jaké to asi je tvořit jako ti největší umělci s olejomalbou. Verze Atelier je pouze pro Nintendo Wii U a využívá hlavně potenciálu hlavního ovladače.

Malířem v několika krocích

Art Academy: Atelier je něco mezi arkádou, kde si můžete libovolně patlat různé mazaniny a také mezi výukovým programem, který vás naučí základům tohoto umění. Hra díky nejrůznějším editorům radí hráči, jakým způsobem má příslušnou malbu provést a dokáže vám tedy dát základy malby. Hlavní ovladač zde slouží jako plátno, nebo zkrátka jako papír na nějž můžete tvořit. Hra je dokonalou záležitostí, pokud máte doma malé caparty a chcete jim svěřit také něco jiného než akční či pohybové záležitosti. Ostatně v tomto případě se jedná o značnou špetku originality.

Hra vás provází jednotlivými lekcemi, kdy v první chvíli nevěříte tomu, co po vás vlastně průvodce chce. Respektive se vám budou jednotlivé postupy zdát dost nelogické. Neboť po vás chce nejprve nakreslit kruh, poté čtverec a následně vás nechá táhnout linku. A no do pytle! Ono to chytne tvar! A vypadá to jako jablíčko, ne houby je to rajčátko. Paráda bomba. Zkusíme další tutoriál. A najednou nevěříte vlastním očím protože se vám pod rukama tvoří nádherná dílka. Skvělé! Tady je třeba opravdu zatleskat, protože Nintendo dokázalo neuvěřitelnou věc a to přetvářet různé prvky na skutečnost.

Česky bohužel neumí

Ačkoliv je hra prvotně určena spíše mladšímu publiku, tedy svým vzezřením, je až fascinující k jakým obrazcům se dá postupně dopracovat. Hra vám nabídne také zvýšení obtížnosti kdy například kreslíte složitější obrazy – auta, stromy a další. Zde už je jasné, že malé děti toto nezvládnou. U tohoto titulu se tedy mohou vyřádit jak malé děti tak dospělí.

Co bohužel mohu a musím vytknout, bohužel českému zastoupení, je fakt že není nabízena česká lokalizace. Pro menší publikum tak bude poněkud nepříjemné, že vás tutoriál bude provázet kompletně v angličtině. V případě tohoto titulu je to škoda, ale je samozřejmě otázkou kolik kusů této hry se prodá na našem území.

Kromě předem daných předmětů ke ztvárnění a daných tutoriálů je zde možnost také kreslení ve volném stylu. Nicméně ony kurzy slouží k tomu, abyste byly vůbec schopni ze sebe něco rozumného dostat. Ve volném stylu jsou vám k dispozici veškeré nástroje – štětce, gumy, tužky, barvy, tuše a další. Pokud se vám náhodou stane, že něco pokazíte, můžete naklikat kroky zpět, neboť si je hra pamatuje. Hra využívá i online prvků na MiiVerse, díky čemuž můžete svá díla sdílet, propagovat a odesílat do světa. Velkým překvapením je možnost přesunu obrázků na externí médium a jejich dodatečnou úpravu nebo lepší sdílení v PC. Dokonce je zde možnost sdílení krátkých YT videí z procesu vaší tvorby.

Art Academy: Atelier je parádní hrou pro malé i velké. Pravda asi vás nedokáže udržet u obrazovky déle než pár desítek minut, ale pobaví zaručeně. Navíc budete nadšení z vašich výsledných produktů. Ačkoliv se to nezdá, dají se zde nakreslit velmi působivé obrazy. Pokud tedy holdujete kreslení, je tato hra určena právě vám, pakliže dáváte přednost klasickým záležitostem, nenajdete v Atelieru zalíbení, ale to je právě ono. Nintendo se dobře drží hesla – pro každého něco!

Klady

- rozmanitost
- tvorba
- výsledné obrazy

Zápory

- chybějící lokalizace

Hodnocení: 85%