Zavřít reklamu

Apple chystá novou službu. Hry na iPhonech si budeme moci užít v rámci předplatného

Zaplať a hrej dle libosti. Nezní to lákavě?

30. 1. 2019    

Na předplatné hudby, filmů či konzolových her jsme si již zvykli a bereme je jako naprostý standard. Ostatně, aby taky ne. Za určitý poplatek si můžeme užívat nepřeberné množství různorodého obsahu, který by nás v případě, že bychom jej kupovali jednotlivě vyšel na pořádný balík peněz. Obliby předpolatného si je vědom i americký gigant Apple, který údajně uvažuje o vytvoření zcela nové služby, která by zaujala převážně mobilních her.

Podle dostupných informací se chystá Apple pro své iPhony a iPady vytvořit službu založenou na bázi předplatného, v rámci níž by měli její uživatelé možnost na svých jablečných zařízeních hrát rozličné herní tituly napříč App Storem. Společnost už prý jedná s vývojářskými studii, které by ji měly s vytvořením služby pomoci.

V tuto chvíli nejsou detaily o novince známé. Těžko tak říci, zda bychom díky předplatnému dostali přístup “jen” ke hrám v App Storu, či bychom si mohli užít i nějaké exkluzivní tituly, ke kterým by se jinak než skrze předplatné nedalo dostat. Obě možnosti však zní skutečně zajímavě a pokud je Apple nezabije přemrštěnou cenou, mohl by u hráčů sklidit úspěch. Mobilní gaming je totiž v poslední době na obrovském vzestupu a kvalitních titulů neustále přibývá. Aby taky ne. Nynější smartphony a tablety si na nedostatek výkonu stěžovat rozhodně nemohou, což rozvazuje herním vývojářům ruce.