Zavřít reklamu

Apex Legends začíná citelně ztrácet dech

Apex Legends má potíže. Jak to celé dopadne?

24. 4. 2019     Zdroj

apexlegends

Po skvělém startu se zdá, že ani titul Apex Legends nemá ty potřebné grády na to, aby hráče udržel dlouhodobě. Nejdříve to vypadalo, že hra zaútočí ve velkém na Fortnite, ale to se zřejmě konat nebude. Dle posledních statistik se ukazuje, že sledovanost této hry prudce klesá.

Apexu klesá počet sledujících i aktivních hráčů

Apex Legends měl štěstí, že trefil správný žánr. Battle Royale je zkrátka v kurzu a zřejmě i zasazení do světa Titanfall sehrálo svou podstatnou roli. Překvapení se ale pro tvůrce koná teď. Ještě nedávno Apex dosahoval i na Twitchi 40 milionů následovaných hodin za týden. Nyní už je to pouze 10 milionů. To je poměrně solidní propad.

Investoři se začali děsit a dávají od EA a Apexu ruce pryč. Zřejmě to totiž vypadá, že hra začíná ztrácet dech a pokud s tím autoři rychle něco neudělají, tak hodně ztratí. Apex pomohl EA vystřelit akcie nahoru, neboť po propadácích Battlefield 5 a Anthem bylo třeba přijít s něčím úspěšným. Uvidíme, jak uspěje Star Wars Jedi: Fallen Order. Že by snad konečně EA prozřelo a pochopilo, že hráči nestojí jen o multiplayerové hry?