Zavřít reklamu

Anthem je prodejní propadák. EA prodává zajíce v pytli

Anthem zatím dělá EA spíše ostudu.

26. 2. 2019     Zdroj

Anthem zřejmě nebude tím zásadním zářezem společnosti EA, tak jak si původně malovala. O hru evidentně není takový zájem, jak se předpokládalo. Může za to několik faktorů. Zaprvé byla hra prvně prezentována jako úchvatný titul, kdy z dalších ukázek bylo jasné, že se tak rozhodně nekoná. Aby EA uklidnila veřejnost, tak se rozhodla vydat betaverze. Ty dopadly katastrofálně a hráče titul moc nezaujal.

O Anthem není velký zájem

Jinak tomu není ani po startu. Hra se prodává od pátku a prodeje jsou dosti nízké. V Anglii sice Anthem dominoval žebříčku týdne, ale jen proto, že aktuálně nebyl konkurent. Nicméně poslední Mass Effect Andromeda se neprodával příliš zářně a Anthem prodal pouze polovinu kusů, co Andromeda v prvním týdnu. To je v celku alarmující. Sice se jedná o fyzické kopie, ale u digitální distribuce to asi také nebude příliš slavné.

V porovnání s Destiny 2 si hra vede o 75% hůře a tehdy sám Activision prohlašoval, že se od prodejů čekalo více. Je zcela jasné, že trh se těmito tituly přesytil a Anthem nenabízí nic navíc.