Zavřít reklamu

Anketa Ubisoftu naznačuje možná další zasazení Assassin’s Creed

Vydavatel se ptá hráčů Origins, kam by se měla podle nich série Assassin’s Creed ubírat.

17. 2. 2018    

Po veleúspěšném Origins (recenze) si Ubisoft musí vybrat zasazení pro další díl. To už nejspíš udělal, neboť práce na dalším díle musely minimálně započít, pokud má vyjít příští rok. Podle finanční zprávy Ubisoftu se AC nebude vracet ke každoročnímu vydávání. Letos tedy pokračování nebude, místo toho pokračuje podpora Origins – režisér hry Ashraf Ismail na Twitteru naznačil po vydání The Curse of the Pharaohs ještě dvě DLC. Také doplnil, že na novém titulu jeho tým zatím nepracuje, a kam se budou ubírat, se rozhodnou až po dokončení zmiňovaných DLC. Další hru od tohoto talentovaného týmu (Ismail a jeho tým stojí za Black Flag a Origins) můžeme čekat minimálně za tři roky. Právě oni by tedy mohli dostat do rukou jedno z nabízených zasazení. Jaká to tedy jsou?

V anketě je spousta nabízených možností, ať už je to temná období středověku s králem Artušem, Vikinské invaze do Anglie (již byly spekulace), bitvy Johanky z Arku (z tohoto období už však máme knihu AC: Kacířství), invaze Čingischána a jeho Mongolů (podle novely Secret Crusade vůdce Mongolů zavaždil Altairův syn Darim spolu s mongolským asasínem Qulan Galem), Peloponéské války ve starověkém Řecku nebo nedávno spekulacemi oživené téma feudálního Japonska. Dále je tu invaze Viléma Dobyvatele do Anglie, Hannibalova invaze do Říma a naposledy invaze, tentokrát španělská conquista Jižní Ameriky (zde se nabízí jistá podobnost s Black Flag).

Ubisoft se nebojí vstoupit ani do již využitých období. Anketa nabízí totiž i období španělské inkvizice, do nějž jsem se podívali ve filmu Assassin’s Creed. Dále též dynastie středověké Číny, navštívené v 2,5D sérii Chronicles, stejně jako komunistický převrat Carského Ruska.

Francouzský gigant zjevně počítá se spoustou možností, neboť „historie je naším hřištěm“. Neváhejte se vyjádřit v komentářích, které z těchto zasazení by se vám zamlouvalo nejvíce!