Zavřít reklamu

AMD představilo čipy Ryzen 45W, budou konkurencí pro řadu Intel Coffee Lake H

Nové procesory naleznou uplatnění v laptopech.

19. 9. 2018     Zdroj

AMD

Společnost AMD vytvořila dva nové procesory, Ryzen 5 2600H a Ryzen 7 2800H, jakožto konkurenční modely pro řadu Intel Coffee Lake H. Čipy řady Coffe Lake H jsou nejčastěji k nalezení v herních noteboocích a pracovních stanicích. Přičemž nové procesory Ryzen budou z velké částí pouze laptop verzemi desktopových čtyřjádrových CPU, které byly oznámeny dříve.

Nové modely Ryzen 5 2600H a Ryzen 7 2800H jsou 45W procesory se čtyřmi jádry, osmi vlákny a grafickou kartou Radeon Vega. Nadále budou disponovat podporou operačních pamětí typu DDR4 do frekvence až 3200 MHz, což je poměrně slušné ve srovnání s ostatními možnostmi na trhu. Oba 14nm čipy mohou být konfigurovány na tepelný výkon 35 W, nebo až na hodnotu 54 W. Tím se otvírá svobodná volba výrobcům notebooků, zdali se rozhodnou pro lepší výkon, nebo nižší teplotu a delší výdrž baterie.

Oba procesory jsou si ve všech směrech velmi podobné, avšak Ryzen 7 2800H je o něco výkonnější než Ryzen 5 2600H. Jelikož disponuje frekvencí 3,3 GHz, s core boostem až 3,8 GHz. Mezitím čip Ryzen 5 disponuje základní frekvencí 3,2 GHz a při použití core boostu 3,6 GHz.

Ačkoliv existuje spousta laptopů, které využívají CPU od společnosti AMD, trh stále ovládají modely vybavené Intelem. AMD se tímto krokem chystá zaměřit především na high-end mašiny, které jim pomohou vybudovat potřebné jméno taktéž mezi notebooky.

Dosud nebyly zveřejněny jakékoliv zmínky ohledně ceny či dostupnosti.